29 Ekim 'Enes Kanter Günü' ilan edildi

ABD'nin Oklahoma Eyaleti, NBA'deki gururumuz Basketbolcu Enes Kanter onuruna 29 Ekim gününü 'Enes Kanter Günü' ilan etti

Enes Kanter şov yaptı

NBA'in OKC Thunder takımının en iyi oyuncularından Enes Kanter'e insanlığa yönelik yaptığı çalışmalar ve kazandığı başarılar sebebiyle özel takdirname verildi, 29 Ekim günü de eyalette Enes Kanter günü ilan edildi.

Kanter'in Twitter hesabından paylaştığı takdirnamede 2009 yılında Türkiye'den ABD'ye gelen Kanter'in 2014-15 sezonunda oynadığı OKC Thunder takımında bir maçta en az 30 sayı ve 20 ribaund alan ilk oyuncu olduğu belirtildi. Sportif başarılarının yanı sıra Oklahoma'daki sosyal faaliyetlerinden bahsedilen Kanter'in geçtiğimiz yaz bütün zamanını çocuklara basketbolu sevdirmek üzere planlanmış etkinliklerde geçirdiği belirtildi. 

Oklahoma'da yaşayan Amerikalılar için ilham kaynağı olduğu belirtilen takdirnamede Enes Kanter'in bu anlamda çok parlak bir örnek olduğu vurgulandı. 

29 Ekim 2016 gününü Kanter onuruna 'Enes Kanter Günü' ilan eden Oklahoma Eyaleti Valisi Mary Fallin imzasıyla verilen onur belgesini, ünlü oyuncu Twitter'dan paylaşarak duyurdu.


<< Önceki Haber 29 Ekim 'Enes Kanter Günü' ilan edildi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER