48 saatte 27 şehit!

Güneydoğu’da devam eden operasyonlarda son 48 saat içinde şehit haberleri neredeyse her saat artan bir tırmanış gösterdi ve dün akşam saatlerinde sayı 27’ye ulaştı. 3 asker de ağır yaralı. 101 PKK'lı teröristin de öldürüldüğü çatışmalar özellikle Tendürek Dağı’nda ve Çukurca, Şemdinli’nin kırsal kesimlerinde yoğunlaşıyor.

48 saatte 27 şehit!

Acı haberler peş peşe geldi!

Van, Çukurca, Şemdinli’de 20 asker şehit oldu, 34 asker yaralandı. Bismil’de kazada 1 polis şehit oldu. Son 48 saatte bölgede 27 güvenlik görevlisi şehit olurken 66 kişi de yaralandı.

Van’ın Çaldıran ile Ağrı’nın Doğubayazıt ilçelerin arasındaki Tendürek dağındaki perşembe günü başlatılan operasyonda önceki gece Gülizar Mevkii’ndeki üs bölgesine dönen askerlere pusu kuran PKK’lilerle çatışma çıktı. Çatışmada 8 asker şehit oldu, 8 asker de yaralandı. 

Bölgedeki operasyonda 11 PKK’lı terörist de öldürüldü. 

Operasyon kapsamında Çaldıran- Doğubayazıt karayolu trafiğe kapatıldı. 

Çaldıran’a 20 kilometre uzaklıkta bulunan Uzunyol Köyü’nden itibaren kapatılan yola yaklaşık 500 metre uzaklıkta önlem alan askerler, araçların geçişine izin vermedi. 

Yoğun askeri hareketliliğin yanı sıra çatışmaların yoğunlaştığı Gülizar Köyü yakınında bulunan bir tepede konuşlu obüslerin namluları Tendürek Dağı’na çevrildi.

Çukurca’da çatışma

Hakkâri Çukurca'da devam eden operasyonda güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında dün sabah 06.45 sıralarında çatışma çıktı. 

TSK 7 askerin şehit olduğunu 20 askerin de yaralandığını açıkladı. 

100’den fazla PKK’lı da öldürüldü. 

Yaralılar helikopterlerle Fatih Kışlası’na, oradan da ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

PKK Aktütün’de pusu kurdu!

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi Aktütün bölgesinde yol güvenliği sağlayan güvenlik güçlerine pusu kuran PKK’lilerin açtığı ilk ateşte 5 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı. 

Çatışmanın çıktığı bölgeye helikopterlerle takviye birlik sevk edilerek operasyon başlatıldı.

Bismil’de polis şehit

Diyarbakır’ın Bismil İlçes’nde bir aracı durdurmaya çalışırken, zırhlı polis aracından düşen ve başka bir aracın çarptığı polis memuru 42 yaşındaki Bülent Ay, şehit oldu.
<< Önceki Haber 48 saatte 27 şehit! Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER