ABD'de yılın arabası Honda Civic


Japon otomotiv devi Honda'nın alt-orta sınıf (kompakt) sedan modeli Civic, ABD'de yılın arabası seçildi.

Dünya otomotiv endüstrisinin en prestijli ödüllerinden biri kabul edilen Kuzey Amerika "Yılın Otomobili" ve "Pick-up, Çok Yönlü" ödülleri Kuzey Amerika Uluslararası Araba Fuarı'nda düzenlenen törende sahiplerini buldu.

Honda Civic, yılın en iyi arabası seçilirken, Volvo'nun XC90 Model cipi en iyi Pick-up, "Çok Yönlü" araç seçildi.

Honda yetkilileri, atletik duruşu, ultra güçlendirilmiş çelik ile gövde tasarımı ve yakıt tasarrufu ile Honda Civic'ten bu yıl beklentilerinin yüksel olduğunu belirtiyordu. Honda Amerikan Motor Şirket Başkan Yardımcısı John Mendel, Civic'in kompakt modeller arasında üst sıralarda yer alacağını belirtmişti.

Dokumatik 9 inç boyutunda LED ekran ile dikkat çeken Volvo XC90 modeli benzinli, dizel ve hibrit motor seçeneklerine sahip.

VOLKSWAGEN ÖZÜR DİLEDİ

Volkswagen CEO'su Matthias Mueller ve Volkswagen Markası Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess fuarda geçtiğimiz yıl ortaya çıkan emisyon skandalı sebebiyle Amerikalı müşteri ve bayilerinden özür diledi.

Fuard Volkswagen tarafından düzenlenen medya resepsiyonunda konuşan, Volkswagen CEO'su Matthias Mueller, skandal sebebiyle çok üzgün dilediğini belirterek, "Volkswagen'de yanlış gidenlerden dolayı bir kez daha özür dilemek istiyorum" dedi.

Şirketin bir diğer üst düzey ismi Volkswagen Markası Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess ise "Müşterilerimizi, bayilerimizi, otoriteleri ve Amerikan halkını hayal kırıklığına uğrattığımızı biliyoruz. Bunun için çok üzgünüm" şeklinde konuştu.

Volkswagen'in Amerika'ya çok önem verdiğini kaydeden Diess, "Bu pazara, müşterilerimize ve çalışanlarımıza kendimizi tamamen adamış durumdayız. Amerika bizim geleceğimiz için kesinlikle çok önemli" dedi.

OBAMA DA ZİYARET EDECEK

ABD Başkanı Barack Obama haftalık ulusa sesleniş konuşmasında otomotiv endüstrisindeki yüksek satış rakamlarına dikkat çekmiş ve fuarı ziyaret edeceğini ifade etmişti.

2009 yılından sonra krizle boğuşan Amerikan otomotiv endüstrisi geçtiğimiz yıla oranla yüzde 6 artarak 17.5 milyonluk rekor satışa ulaştı. Bir önceki rekor 17.4 milyon ile 2000 yılında kırılmıştı. CİHAN
<< Önceki Haber ABD'de yılın arabası Honda Civic Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER