ABD'de sürücü dehşeti: Rastgele ateş açtı, 5 kişi öldü, 21 kişi yaralandı

ABD'nin Teksas eyaletinde sola dönüş yaparken sinyal vermediği gerekçesiyle durdurulan bir kişi etrafa rastgele ateş açtı. Polisin karşılık verdiği olayda 5 kişi öldü, 21 kişi de yaralandı.

SHABER3.COM

ABD eyalet polisleri Midland ve Odessa şehirleri arasındaki otoyolda sinyal vermeden sola dönüş yapan bir aracın peşine takıldı. Polisin uyarıları ile aracını durduran şüpheli, elindeki silahla arka camdan ateş açtı. İlk ateşle polisler yaralanırken, aracıyla olay yerinden kaçan saldırgan etrafa rastgele ateş açmaya başladı.

Odessa'ye yakın bir yerde bulunan bir alışveriş merkezi civarında polis tarafından sıkıştırılan zanlı çıkan çatışmada öldürüldü. Çatışma olayının başlangıcında iki saldırgan olduğu yolunda haberler yayınlandı ancak ancak polis yetkilileri, ikinci bir saldırgan olmadığına inandıklarını belirtti.

Odessa Polis Şefi Michael Gerke, olaya ilişkin son yaptığı açıklamada, saldırıda en az 21 kişinin yaralandığını ve 5 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Midland Polis Biriminin resmi Facebook hesabında, ölü ele geçirilen saldırganın 30 yaşlarında olduğu bilgisi yer aldı.

Saldırıyla ilgili olarak yerel halka güvenli yerlerde kalmaları çağrısı yapan polis, Texas Permian Basin Üniversitesinin de geçici olarak kapatıldığını bildirdi.


<< Önceki Haber ABD'de sürücü dehşeti: Rastgele ateş açtı, 5 kişi... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER