Abdullah Avcı'dan 'sakatlık' açıklaması

Şenol Güneş'in ardından bu sezon Beşiktaş'ı çalıştırmaya başlayan deneyimli teknik adam Abdullah Avcı, bir açıklama da bulundu. Yaşanan sakatlıklara dikkat çeken avcı, 5 yılda yaşanabilecek olan sakatlıkları bu sezon 5 ay içinde yaşadıklarını söyledi.

SHABER3.COM

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Braga maçı öncesi eksikler olmasına karşın hem yarın hem de pazar günü kazanarak ivme yakalayacaklarını söyledi.

UEFA Avrupa Ligi K Grubu 3. maçında Portekiz temsilcisi Braga ile karışılaşacak olan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Abdullah Avcı, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında sorulara cevap verdi.

21 FARKLI OYUNCU İLE İLK 11’E BAŞLADIK

Bu sezon 11. resmi maçlarına çıkacaklarını söyleyen Avcı, “Bugüne kadar tam 21 farklı futbolcu ilk 11’de başladı. Belki yarın 22 olacak. Sakatlıklar nedeniyle böyle bir talihsizlik var. Bu bir bahane değil, savunma da değil. Çünkü bizim üzerimizde Beşiktaş forması var.

Braga, son 10 yılda yalnızca 1 yıl hariç Avrupa Ligi’nde oynamış bir takım. Savunma ve hücumda beraber hareket eden bir takım. Bunun için yarın özellikle bizim de bu grupta ivme kazanmamız için, taraftarımız önünde iyi bir başlangıç yapmamız gerekiyor. Özellikle kulüpte değişen durumla beraber iyi bir sonuç alarak hem Avrupa Ligi hem de Pazar günkü derbide iyi bir ivme kazanmak istiyoruz. Antrenman sonrasında sağlık durumlarıyla ilgili bilgi alıp hem Braga hem de pazar günkü derbi maçı öncesinde sağlıklı bir kadro çıkaracağız” diye konuştu. Avcı’nın toplantıda söyledikleri şöyle:

5 SENEDE YAŞAYACAĞI SAKATLIK 5 AY DA YAŞANDI

“Antrenmanda nabızlara kadar takip edip, dinlenme verileriyle ikinci çalışmalara geçiyoruz. Sakatlıklarda zemin problemi olabilir, darbeler olabilir. Geçen hafta bilek burkulması ve darbe sakatlığı olmuştu. Burak’ın durumu zorlamaya bağlı oldu. Beslenme ve çalışma da durumu etkiliyor. Üst üste geldi hepsi. Dorukhan kendisine çok iyi bakan bir oyuncuydu ama onun için talihsizlik diyebiliriz, belki zemini söyleyebiliriz.

TEKNOLOJİ OLMADAN HAREKET EDEMEZSİNİZ

Geldiğimizden bu yana teknolojik yatırım yapıyoruz. Dünyanın gittiği noktada gözlem çok önemlidir ama teknoloji olmadan hareket edemezsin. Bazı oyuncuların ağrı eşiği yüksektir. Caner’de de yırtık var ama oynayabiliyor, bazı oyuncular ise oynayamıyor. Bunu minimuma indirmek için çalışıyoruz ama sakatlıkların sebebini çok net şekilde söylemek doğru değil. Antrenmanlardaki veri ve planlamaya göre hareket ediliyor. İç sahada taraftarla beraber kazanma isteğiyle futbolcu kendisini zorlayabiliyor.

Dorukhan’ın sakatlığını, Gökhan’ın elinin kırılmasını, Burak’ın ayağının çatlamasını verilerle açıklayamazsınız. Bir teknik adamın 5 senede yaşayacağı toplam sakatlığı 5 ayda yaşaması, bilemiyorum. Ben mevcut oyuncudan en iyi verimi almak için çalışıyorum şu anda. En iyisini yapmaya çalışacağız”

LJAJİC ‘BENDE PERFORMANSIMDAN MEMNUN DEĞİLİM’ DEDİ

“Ankaragücü maçı öncesindeki milli takım performansı çok etkiliydi. Kendisi bana, ‘Takım kötü ben de kötüyüm’ demedi, ‘Ben de performansımdan memnun değilim’ dedi. Bu tür oyuncuların tabelayı değiştirmesi son derece önemli. Yetenekli bir oyuncu ve performansı bu kadar dalgalı olmamalıydı. Ama sadece Adem de değil. 10 maçta bizim performansımız da böyleydi. Herkes düşünüp çalışıp gerekeni yapacaktır. Çünkü 1-2 maç duyguları daha farklı noktalara götürecektir.”

BRAGA, TAMAM YADA DEVAM MAÇI DEĞİL

“Hiçbir şeye tamam mı devam mı diye bakılmaz. Hayat sana yeni fırsatlar ve yeni maçlar da sunuyor. Biz oyunun içindeki aklımızı nasıl kullanacağımıza bakacağız. Bu işi tamamen duygularınla oynayamazsın. Duygu ve aklı bu oyunun içine sokman gerekir. Pasın şiddetini, kontrolünü doğru ayarlayamıyorsan, istatistik al senin olsun. Wolverhampton’ın burada bize karşı pozisyonu yoktu, 3 gün sonra Premier Lig’de de Manchester City’yi yendiler. Burada belki de bize göre sıradan bir İngiliz takım olarak görünüyordu”

NECİP 280 ANTRENMANIN 279’UNA ÇIKMIŞ

“Savunmanın iyi olabilmesi için takım savunmasının doğru olması gerekiyor. Sadece savunma merkezindeki oyuncuların bireysel performansları başka bir şey. Necip buranın altyapısında yetişmiş, bu ülkenin tartışılan bir oyuncuyken, 280 antrenmanın 279’una çıkmış bir oyuncu. Mevki olarak farklı yerlerde oynamış ama çıktığında her şeyini veren bir oyuncudan bahsediyoruz. Roco sezon başında bana bir şeyler hayal ettirdi. Ama sonrasında yaşadığı sakatlıklar düşüşe sebep oldu. 21 oyuncu ilk 11’de görev aldı bu takımda. Erdoğan da son derece iyi gidiyor. Ama onu oynatsam, bu kez Roco bu kadar para alıyor neden oynamıyor denilecek”
<< Önceki Haber Abdullah Avcı'dan 'sakatlık' açıklaması Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER