Adana Tiyatro Festivali'nde yerli oyunlar sahnede


Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen Devlet Tiyatroları–Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, ikinci haftasında yerli oyunlarla sanatseverleri buluşturuyor.

04-11 Nisan 2016 tarihleri arasında Hayal Perdesi 'İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz', Talimhane Tiyatrosu 'Göl Kıyısı', Tiyatro Kare 'Fosforlu' ve NY Prodüksiyon 'Yerli Yersiz Kabare' oyunlarıyla Hacı Ömer Sabancı Merkezi'nde olacak.

Tiyatro Alesta'nın 'Erkek Parkı', Seyyar Tiyatro'nun 'Ben, Pierre Riviere' ve 'Trom' ve Ekip Tiyatrosu'nun 'İki Kapılı Ev' oyunları Genç Sahne'de seyirciyle buluşacak. Sabancı Üniversitesi'nde 7 Nisan Perşembe akşamı Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nun sahneleneceği 'Asi Kuş' adlı oyunu ise festival coşkusunu İstanbullu sanatseverlere yaşatacak.

Festivalin atölye çalışmaları programında bu hafta, Mahmut Hazım Kısakürek liderliğinde 'Karagöz Yapım ve Oynatımı' yer alıyor. UNESCO tarafından tescil edilen geleneksel gölge oyununun geleceğe doğru bir şekilde aktarılmasına Adana Tiyatro Festivali dahilinde katkı sağlanacak. Ehliyetli ustalarca verilen eğitimler, 6-7-8 Nisan tarihlerinde saat 12.00'de düzenlenecek. Atölye çalışmalarına yetişkin ve çocuklar katılabilecek. CİHAN
<< Önceki Haber Adana Tiyatro Festivali'nde yerli oyunlar sahnede Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER