Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da parti binası tuttu

Kesin ihracının istenmesinin ardından “yeni bir başlangıç için” AKP’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu parti kurma çalışmalarını hızlandırdı. Kasım ayında partisini resmen kurması beklenen Davutoğlu’nun Ankara’dan sonra İstanbul’da da parti çalışmaları için bina kiraladığı öğrenildi.

SHABER3.COM

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni parti kurma çalışmalarını hızlandırdı. Kasım ayında yeni partisinin tabelasını asmaya hazırlanan Davutoğlu, Ankara'daki çalışmalarını Beysukent'te bulunan binadan yürütüyor. İstanbul çalışmaları için de E-5 üzerinde bir ofis kiralandı. Buranın yeni partinin İstanbul il başkanlığı binası olması planlandı. BİNANIN ÖZELLİKLERİ

Yeni bina Bahçelievler'de bulunuyor. Metro, metrobüs ve tramvay gibi toplu ulaşım imkanları bulunan binanın tabelası partinin ismi açıklandıktan sonra asılacak. Kiralanan binanın daha önce Kadir Has Üniversitesi tarafından kullanıldığı belirtildi. 1700 metrekare büyüklükteki bina, Ankara'daki genel merkezin ardından, partinin önemli merkezlerinden biri olacak.İstanbul'daki parti çalışmalarını AKP'de de il başkanlığı yapan Selim Temurci yürütüyor. 

Davutoğlu, Ankara'daki çalışmalarını Beysukent'te bulunan binadan organize ediyor.

Davutoğlu, AKP'de siyaset yapma imkânının kalmadığını belirterek istifa etmişti. AKP'nin kuruluş ilkelerinden, değer ve söylemlerinden uzaklaştığını belirten Davutoğlu, "Konuşmalarımızda partimiz, cumhurbaşkanımız, ülkemiz dememize rağmen, ihanet, proje gibi ithamlara maruz bırakıldık" demişti.

Davutoğlu "yeni bir başlangıç için" ifadesini kullanarak kuracağı yeni partiyi de resmen duyurmuştu.


<< Önceki Haber Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da parti binası tuttu Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER