Ahmet Hakan'ın AKP'liliği ayyuka çıktı

RedHack, en son yayımlanan e-postalara göre Doğan Medya nasıl hareket edeceğine dair Berat Albayrak'ı sürekli bilgilendiriyormuş.

samanyoluhaber.com

2 gün önce RedHack'in, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a mail hesaplarını hacklediği duyurmuş ve bazı mailler yayınlanmıştı. RadHack o günden bu yana bu mailleri yayınlıyor. Red Hack'in yayımladığı e-postalardan sonuncu grubu, Doğan Medya Grubu Başkanlığını yürüten Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ ile Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan arasında olan bazı mailler. RedHack, Yalçındağ ile Doğan arasındaki e-posta trafiğini, Albayrak'ın da mesajlaşmaya eklendiği iddiasıyla duyurdu.

RedHack grubunun hacklediği maillerden, Mehmet Ali Yalçındağ'ın Berat Albayrak'a attığı bilgi notlarında yaptığı her çalışma ve görüşmeyi Albayrak'a adeta rapor ettiği görülüyor. 6 Mayıs 2016 tarihinde gönderdiği mailde Başkanlık Sistemi için "herkes ne yapacağını biliyor" diyerek bu konuda kamuoyunu hazırlama görevi üstlendiklerini açıkça itiraf ediyor. 

Düzenli olarak Bakan Albayrak'a bilgilendirmelerde bulunan Mehmet Ali Yalçındağ'ın 6 Eylül 2016 tarihinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Turkuvaz Medya Grubu'nun CEO'su ve Bakan Albayrak'ın ağabeyi Serhat Albayrak ve Bakan Berat Albayrak'a gece saat 02.25'te gönderdiği bilgi notunda ise Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler ile arasında geçen konuşmayı aktarıyor ;

"Konu: Jandarma genel komutanı ziyaret

Hasan bey iyi akşamlar, 10 gün önce Jandarma Genel Komutanı Yaşar Paşa'ya Ankara'da geçmiş olsun ziyaretinde bulundum. Yanıma Hande Fırat'ı da aldım. Yaşar Paşa şöyle lafa başladı; Mehmet Ali bey eğer Aydın bey sizi tekrar bu göreve getirmeseydi belki de bugün Doğan grubu olmayacaktı. Siz geldiniz grup kurtuldu ama siz de iyi şeyler yaptınız. Teşekkür ederiz. Ama bundan sonra da beklentimiz bu birlik beraberliğe sahip çıkmak. İnşallah bu ayarda gidersiniz dedi. (bu arada bunları bayağı asker sertliğinde söyledi:) ). Bende emredersiniz komutanım dedim.

Ortak olduğum siber güvenlik şirketi Natek için tebrik etti. Kuran çocukları çok iyi tanırım, bizimle iş yaparlar dedi. Fetö'cü olmadıkları için şimdi daha iyi anlıyorum ki yapın bu şirketle çalışın dediğim bir sürü işi de bunlara vermemiş Fetö'ya yakın olan gruplar dedi. Bende Amerika'da olduğu gibi bu şirketin devletin siber güvenlik şirketi olması gerektiğini ve bu konudaki vizyonumu anlattım. Tamamen katılıyorum ama bunu konuşacağınız tek kişi var Sayın Cumhurbaşkanı'mız, gidin bunu anlatın ve dediğinizi tek kendisi anlar ve yol verir dedi."

Yalcindağ'ın 13 Mayıs 2016 saat 18:57'de gönderdiği bir başka mailde ise şöyle denildiği bildiriliyor; 

"Hasan bey kolay gelsin. Geçen gün Sayın Cumhurbaşkanı'mız Hilton Oteline gelmiş. Benim bilgim yoktu, olsa zatıalilerini kapıda karşılardım. Bizimkiler bana haber vermemişler ve Vuslat İbrahim Kalın beyle görüşerek haberleşerek orada karşılamak talebinde bulunmuş, hatta Aydın beyle birlikte. Sonra askeri protokol Aydın beyin karşılama Ekibinde olmasının uygun olmayacağını bildirmiş. Vuslat ise İbrahim beyle görüşerek oraya davet edilmiş. Ve gitmiş Beyfendiyi kapıda karşılamış. Olabilir çok normal tabiki. Ama burada bu iş şöyle satılıyor, işte bizde Külliye ile temas kurabiliyoruz. Bu beni biraz sıkıntıya sokuyor. Sadece bilgi vermek istedim. Kolay gelsin." 

11 Mayıs 2016 saat 21:31'de gönderilen başka bir mailde şunlar olduğu kaydediliyor;

"Konu: Ahmet Hakan, 

Bildiğiniz gibi uzun zamandır Hürriyet gazetesinde yapılan hatalar, yanlışlar ve gazetedeki satış kaybı sebebiyle mevcut genel yayın müdürünün değiştirilmesi gerektiği konusunda 2 aydır çalışmalar yapmaktayım. Sedat değiştiğinde kim olmalı ki ben kefil olayım diye ciddi bir araştırma yapmaktayım. Sonunda benim sorumluluğumda işi yeni birine teslim edeceğim ama beni zor durumda bırakacak biri olmaması lazım.

Bu arada Vuslat, 'ben Sedat'a çok güveniyorum benim adamım oldu' diye Sedat'tan vazgeçmiyor. Sedat benimle yaptığı her toplantıyı Vuslat'a gidip anlatıyormuş diye Sedat'a çok güveniyormuş. Diğer taraftan Aydın bey de nasıl olsa Sedat değişecek diye düşündüğü için kim olmalı ki rahat etsin ve güvensin diye bir çalışma içinde.

Ahmet Hakan'ı düşünüyorum dediğinde ben Ahmet ile uzun toplantılar yaptım. Ahmet'te şunun farkındaki biz birbirimizi anlamalıyız ki birlikte çalışalım. Sonunda gördüm ki ben Ahmet'e kefil olabilirim. Benimle çok paralel düşünüyor. Ayrıca sadece size bağlı olursam çalışırım, Vuslat hanım müdahale ederse çalışamam diyor.

Bugün gazeteciler.com da çıkan haber ilginç. Çoğu doğru. Vuslat'ın kendi yapmak istediği, Aydın beyin olmaz dediği dahil doğru. Vuslat genel yayın müdürü olacakmış. Olmaz dedi.

Ben Ahmet ile bu işi yapabileceğimizi düşünüyorum. Düşünmekte fayda görüyorum." 


<< Önceki Haber Ahmet Hakan'ın AKP'liliği ayyuka çıktı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER