Bahçeli, AKP'de çözülmeden korkuyor!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli'nin İyi Parti mensuplarına yönelik ikinci kez çağrı yapması kulisleri hareketlendirdi.

SHABER3.COM

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçen hafta İyi Parti mensuplarına yönelik ikinci kez dillendirdiği “yuvaya dönün” çağrısının ardında “partisini 2023’e hazırlamak olduğu” belirtiliyor. 

Parti kurmayları, "MHP’ye gelmeleri önemli değil. AKP’ye de gidebilirler. AKP’deki bölünme hazırlığı çok büyük." derken, Bahçeli'nin bu çağrısının amacının Cumhur İttifakı tabanını genişletmek olduğu ifade ediliyor.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre, çağrının “salt MHP’ye dönük olmadığı” ifade edilirken, asıl amacın “partisine bir şekilde kırgın ve küskün olan ülkücüleri yeniden MHP çatısı altında toplayarak, Cumhur İttifakı’nın çatısını genişletmek olduğu” ifade ediliyor. 

"AKP'YE DE GİDEBİLİRLER"

Parti kurmayları, “MHP’ye gelmeleri önemli değil. AKP’ye de gidebilirler. AKP’deki bölünme hazırlığı çok büyük. 

Partiden büyük kopuş olmasa bile yüzde 2 bile değerli olacak. Önemli olan Cumhur İttifakı çatısı altında birleşilmesidir” yorumunda bulunuyor. MHP’de “İyi Parti’nin henüz partilileşme sürecini tamamlayamadığı ve bir kimlik sorunu yaşandığı" değerlendirmeleri yapılıyor.
<< Önceki Haber Bahçeli, AKP'de çözülmeden korkuyor! Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER