AKP'den yüzde 50+1 şartından dönüş sinyali: Yüzde 40 alan cumhurbaşkanı olsun

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Kızılcahamam kampına davet edilen Faruk Çelik, ilginç bir beyanda bulundu. Çelik, "İlk turda yüzde 40 ve üzeri oy alan seçilsin. Yüzde 50+1 formulü Türkiye'yi yorar." dedi.

SHABER3.COM

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) kurucularından Faruk Çelik, cumhurbaşkanı seçilmek için gereken yüzde 50+1 oranının değiştirilmesi teklifinde bulundu.

Çelik, "İlk turda yüzde 40 ve üzeri oy alan seçilsin. Yüzde 50+1 formulü Türkiye'yi yorar." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN, ZİRAAT BANKASI YÖNETİM KURULU'NA TAYİN ETTİ

60'ncı, 61'inci, 62'nci hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Devlet Bakanı, 64'üncü hükümette de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı koltuklarında oturan Çelik, şu anda Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. 

Bursa'da yayın yapan Olay gazetesinden Ahmet Emin Yılmaz'a konuşan Çelik, "4-6 Ekim’de Kızılcahamam'da toplantı var. Bana da davetiye geldi, gideceğim. Diğer arkadaşların da tümüne geldi. Şu anda partiden ayrılan arkadaşlara da davetiye geldi." dedi. 

ÇELİK: SÖZLERİM YANLIŞ AKTARILDI

Independent Türkçe'ye bilgi veren Çelik, sözlerinin yanlış aktarıldığını ifade etti. 

Partiden istifa edenlerin Kızılcahamam kampına çağrılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyleyen Çelik, AKP'de siyasi hayatına devam eden ancak yönetimle ilgili farklı düşünceleri olan isimlerin, 4-5-6 Ekim'de Kızılcahamam'daki kampa katılarak eleştirilerini yöneltmesi gerektiğini belirtti.
<< Önceki Haber AKP'den yüzde 50+1 şartından dönüş sinyali: Yüzde... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER