AKP'li aday İHL'de: Anne-babanıza söyleyin bize oy versinler

31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimi'nden önce okullarda AKP ve MHP propagandası devam ediyor. Son iki vaka Adıyaman Kahta ile Kayseri Pınarbaşı'nda yaşandı.

SHABER3.COM

Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adaylarının okullarda yürüttüğü seçim çalışmalarına bir yenisi daha eklendi.

Adıyaman Kahta’nın ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) belediye başkan adayı Engin Akel, beraberindeki heyetle Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni (İHL) ziyaret etti. Akel ders vaktinde sınıf sınıf gezdi ve seçme yaşına bile gelmemiş öğrencilerden oy istedi. 

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Seçim çalışması için lisenin kapısını çalan Akel, burada öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Akel, okulları siyasete nasıl alet ettiğine dair fotoğrafları Twitter hesabından da paylaştı. 

Birgün gazetesinin haberine göre öğretmenler odasında, okul koridorlarında ve sınıflarda öğrencilerle fotoğraf çektiren Akel’in öğrencilere, “Öğrenci kardeşlerim, anne babanıza söyleyin bize oy versinler.” dediği iddia edildi.

Akel’in yine seçim çalışmaları için gittiği Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kahta Gençlik Merkezi’nde ise yanında AKP Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak yer aldı.

YÖNETMELİK ALENEN ÇİĞNENİYOR

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nde, “Eğitim ve öğretim ortamında siyasi, ideolojik amaçlı eylem düzenlemek, başkalarını bu gibi eylemler düzenlemeye kışkırtmak, düzenlenmiş eylemlere katılmak yasaktır.” maddesi yer alıyor. 

AKP ve MHP adaylarına okullarda propangada yapmasına göz yuman Milli Eğitim Bakanlığı alenen yönetmeliği çiğniyor

Kayseri Pınarbaşı ilçesinde de Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) belediye başkan adayı Memduh Uzunoğlu okullarda seçim propagandası yapmaya devam ediyor. 

OKULLAR SİYASET MEYDANI'NA DÖNDÜ

31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimi’nde okullar, öğretmenevleri, halk eğitim merkezleri Cumhur İttifakı tarafından adeta siyaset meydanına dönüştürüldü. 

Kanun ve yönetmelikler çiğnenerek yapılan çalışmalardan birkaçı:

-AKP Kartal belediye başkan adayı Ebubekir Taşyürek ve beraberindeki heyet seçim broşürleriyle Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

-İzmir Karşıyaka’nın Örnekköy Mahallesi'nde bir okulda seminer adı altında AKP’nin seçim çalışması yürütüldü.

-AKP'nin Muğla'nın Marmaris ilçesi belediye başkan adayı Serkan Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında öğrenci ve öğretmenler bir araya geldi.

-Ayvalık/Cunda Mesleki Teknik Anadolu Lisesi pansiyonunda Cumhur İttifakı (MHP) Balıkesir belediye başkan adayı Nazmi Başaran’ın aday tanıtımı yapıldı.
<< Önceki Haber AKP'li aday İHL'de: Anne-babanıza söyleyin bize oy versinler Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER