AKP'li milletvekili ranta direnen kaymakamı sürdürdü

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Kuvvet Erim'in rant talebine karşı koyduğu için görevden alınan Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük gider ayak açtı ağzını yumdu gözünü.

SHABER3.COM

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim'in istediği görevden almaları ve vakıf arazilerinin satışını kanuna uygun olmadığı gerekçesiyle reddeden Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük’ün fişini çektiğini itiraf etti.

Aydın’ın Nazilli ilçesi Kaymakamı İbrahim Küçük, İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesiyle görev yeri değiştirilerek Mersin’e Vali Yardımcısı olarak atandı. 

ERİM, KAYMAKAMI SÜRDÜRDÜ

Kaymakam Küçük’ün görev yerinin değiştirilmesinde, AKP Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in etkili olduğu ortaya çıktı. 

Erim, “Nazilli’ye hafif birisiydi gereken yapıldı. Biz buna proje söyledik, yapmadı. Kendi kafasına göre iş yaptı. Ben de bu arkadaşın Nazilli’ye yakışmadığını düşünerek fişini çektim.” dedi.

Cumhuriyet'ten Muhammed Özmen'in haberine göre , AKP’li Erim, ilçede bulunan bir vakıf arazisi ve ilçe kütüphane binasının satışa çıkarılmasını istedi, Küçük bu talepleri reddetti. 

Ayrıca Erim’in, İsabeyli mahalle muhtarı ve bir polis memurunun görevden alınması talebi de Kaymakam Küçük tarafından kanuna aykırı olduğu gerekçesiyle reddedildi. Yaşananlar üzerine AKP’li Erim’in kaymakamın görevden alınması için girişimde bulundu.

Görev yeri değiştirilen Küçük için Nazilli Belediyesi tarafından veda yemeği düzenlendi. Etkinliğe ilçe protokolü, STK’ler ve siyasi parti temsilcileri katılırken AKP ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) katılan olmadı. 

KAYMAKAM GİDER AYAK AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

Burada veda konuşması yapan Küçük, “Görev sürecimde hiçbir şekilde taraflı olmadan, herhangi bir baskıya boyun eğmeden, dik durarak, gerektiği zamana insanlığını unutanlara diklenerek göstermeye çalıştım. Akşam yatıp yarın kalkıp imarda nasıl bir şey olursa, hangi hazine arazisi üzerinden ne kadar ne kazanırım diye, hesap edenlerin ne Nazilli’ye ne Aydın’a ne de Türkiye’ye faydalarının olmayacağını bir kez daha ifade ediyorum." dedi.

Küçük, "Biz rantçının, arsa spekülatörlerinin, orada burada çalışan kamu görevlilerinin görevleriyle ve pozisyonlarıyla oynamayı adet haline getiren hiç kimsenin esiri olmadık, hiç kimseye boyun eğmedik. Bütün arkadaşlarda buradan sesleniyorum, kendi oturdukları koltukların gereğini yerine getirsin herkes. Gereğini yerine getirmezseniz başkaları sizi kukla gibi oynatmaya çalışırlar.” diye konuştu.

İSİM VERMEDEN ERİM'İ İMA ETTİ

Görev yerinin değişmesine ilişkin isim vermeden AKP’li Erim’i eleştiren Küçük, “Bazı huysuz, arsız adamlar olabilir. Bazı yanlış adamlar olabilir. Onlarla beraber bizim yıldızımızın barışmadığı doğrudur. Barışmamasından da ben şeref duyuyorum. Bu vesileyle bizim tayinimizin başka bir yere çıkması bizim içim sorun değil” ifadelerini kullandı. Küçük başka bir açıklamasında ise Nazillili yurttaşları uyararak, “Cüzdanlarınıza ve arsalarınıza sahip çıkın.” dedi.

ERİM: "FİŞİNİ ÇEKTİM" DEMEDİM

Yerel bir gazeteye konuşan AKP’li Erim, kaymakamın tayininde rolü olduğunu itiraf ederek, “Nazilli’ye hafif biriydi, gereken yapıldı. Biz buna proje söyledik, yapmadı. Kendi kafasına göre iş yaptı. Ben de bu arkadaşın Nazilli’ye yakışmadığını düşünerek fişini çektim.” ifadelerini kullandı. 

Haber üzerine ulaşılan Erim’in basın danışması, yerel basında çıkan sözleri doğrularken, Cumhuriyet'i arayan Erim ise “Fişini çektim.” ifadesini kullanmadığını belirterek, “Görevden alınmasını istedim.” diye konuştu.
<< Önceki Haber AKP'li milletvekili ranta direnen kaymakamı sürdürdü Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER