Meral Akşener Saadet Partisi'nde

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın ikna etmek için ziyaret ettiği İYİ Parti lideri Akşener’den önemli bir hamle geldi… Akşener, iki başkanın cumhurbaşkanı yardımcılığı için aday gösterilmesini teklif etti. Akşener, toplantıya katılacağını açıkladı.

Kritik toplantı başladı…

2 Mart'ta masadan kalkan İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak teklif ederek yeniden masaya döndü. Akşener'in masaya dönmesinin ardından 6 lider kritik toplantıda yeniden bir araya geldi...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi lideri Ali Babacan, DP lideri Gültekin Uysal, SP lideri Temel Karamollaoğlu cumhurbaşkanı adayının açıklanması gündemiyle bugün saat 14.00'te masaya oturma kararı almıştı.

Toplantıya saatler kala Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, CHP liderinin bilgisi dahilinde İYİ Parti lideri Akşener’le görüşüp yeniden masaya davet etti. Bu davet üzerine Akşener masaya İmamoğlu ve Yavaş’ın etkin cumhurbaşkanı yardımcısı olma teklifini sundu.

Bu gelişmenin ardından Ankara kulisleri bir anda hareketlendi ve baş döndürücü bir trafik başladı. Millet İttifakı’nın saat 14.00’da yapılması planlanan toplantısı da ileri bir saate ertelendi.

İki belediye başkanının ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu ile de bir araya gelen Meral Akşener’in de katılımıyla 6 lider yeniden Saadet Partisi Genel Merkez’inde bir araya geldi.

Akşener’in teklifinin de görüşüleceği toplantının ardından ittifakın cumhurbaşkanı adayı kamuoyuyla paylaşılacak….
<< Önceki Haber Meral Akşener Saadet Partisi'nde Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER