Ali Koç olaylı derbinin ardından açıklamalarda bulundu

Galatasaray'a 21 yıl sonra Kadıköy'de kaybettikleri derbi sonrasında yaşanan olaylara dair konuşan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, protokol tribününden aşağı atlamasının yanlış olduğunu söyledi. Görevi bırakma gibi bir düşüncesi olmadığını ifade eden Koç, ancak kurultay isteyenlerin de önünü kapatmayacaklarını belirterek, "Hodri meydan!" dedi.

Tepkilere sinirlenen Ali Koç protokolden aşağıya atladı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, derbi sonrası yaşanan olayla ilgili hata yaptığını söyledi. Koç, “Ben her şeyi yüz yüze yaparım. Ağır laflarını yüzüme söylemesi için indim ama hataydı.”  dedi. 

Genel kurul isteyenlere ise "Hodri meydan." diyerek çağrı yaptı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sarı-Lacivertli kulübün kongre üyelerine rozet takdim töreninde konuştu.

Galatasaray derbisine dair önemli açıklamalar yapan Ali Koç, görevi bırakmak gibi bir durum olmadığını ancak genel kurul isteyenlerin de önünü kapamayacaklarını belirterek ‘hodri meydan’ dedi.

YÜZÜME SÖYLESİN İSTEDİM, FAKAT İNMEM HATAYDI

Derbi sonrasında tribünde yaşanan olaylara dair de konuşan Ali Koç, “Orada ‘Beni itip kakmayın’ diyorum. Ben her şeyi yüz yüze yaparım. Bir taraftarın sarf ettiği ağır sözleri yüzüme söylemesi için indim, fakat hataydı. Bize karşı olanlara malzeme verdik.” ifadelerini kullandı. 

Sadece saha içinde mücadele etmediklerini belirten Koç, “Bu olaylar bizi sadece kamçılar.” dedi. 

Koç’un gündemle ilgili açıklamaları şöyle:

"BAŞKAN OLMAMAM İÇİN MÜCADELE EDENLER BAŞARILI OLMAMAM İÇİN DE ÇALIŞIYOR"

Pazartesi kulübe geldiğimizde arkadaşlar bu organizasyonu yapıp yapmayacağımızı sordu. Tabii ki yapacağız dedim. Hayat devam ediyor. Evet şampiyonluk sürecinde büyük bir darbe yedik ve seri bitti. 

Bazı insanlar o seriyi devam ettirme baskısından dolayı iyi oldu belki hayırlı oldu dediler tabii ama hepimiz üzgünüz aslında oyunun birinci perdesi tamamlandı diyebiliriz. Fenerbahçe bir şekilde şampiyonluk yarışında geriye gitti. 

Bizler hata da yapmış olabiliriz ama bizim yarıştığımız sadece ligdeki takımlar değil. Bambaşka bir mücadelenin içindeyiz. Bunlardan bir tanesi zamanında benim başkan olmamam için mücadele edenler, başarılı olmamam için de belki emek sarf ediyorlar. Belki diyelim. 

Hatalarımız olsun olmasın bu gibi bir yarışın içinde olmanın nasıl bir zorluk olduğunu da anlatalım. Konuşmak her geçen gün daha riskli ve tehlikeli bir noktaya getiriliyor. Hatta konuşamamak durumuna getiriliyor.

"BİRİYLE YILDIZIMIZ BARIŞMIYOR, YAKINDA EL DEĞİŞTİREN DE İNCE İNCE YAPIYOR"

Büyük resmi anlatmaya çalışıyorum. Büyük resim ne yazık ki haksız rekabette kürek çekmek. Burada Türkiye’de iki büyük grup var biliyorsunuz medyada. Biri de malum hiç yıldızımız barışmıyor, fakat en azından onlar açık açık ne görüyorsan o misalinde yapıyorlar. 

Diğeri de yakın zamanlarda el değiştiren grup ince ince yapıyor. Burada 1,5 saatlik basın toplantısı oldu. Dikkat edin onların gazetelerinde ertesi gün tek yayınlanan şey ‘Evet bizim de hatalarımız oldu.’ 

Diğer hiçbir şey yok. İşin bir tarafında sahada rekabet, öbür tarafında sistemle rekabet öbür tarafında iletişim kanallarıyla rekabet diyelim. Böyle bir ortamın içerisindeyiz. Ne kadar susamışlar mı diyelim, ne kadar içlerini dökmek için fırsat bekliyorlarmış mı diyelim. Biz de onlara fırsat verdik.

"BENİ İTİP KAKMAYIN" DEDİM

Maçtan sonra bir olay yaşandı. Bir taraftarımızın ağır laflarına ben bizzat suratıma söylemesi için yanına gittim. Engellediler. Tabii ki güvenlik vardı, taraftarımız da sakinleştirmek için ama arbede yaşanacak bir durum yoktu. 

Ben neysem oyumdur, işleri yüz yüze yapmayı daha çok severim. Fakat hataydı. Tabii bu müthiş bir malzeme verdi. Orada beni içeri alırlar ben ‘Beni itip kakmayın’ dedim. Aman dikkat edin ‘Beni itip’ kısmı yok orada. Onu da ‘Satmayın’ diye… 

Ben öyle bir imada bulunmam. Karakter olarak da insan olarak da. Ama bu insanlara malzeme verdik. Bir yere gittiğimiz yok. Bu olaylar bizi sadece kamçılar.

DESTEK KARŞISINDA TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU

Beni itip kakmayın’ olayından sonra inanılmaz bir mail, faks yağmuru oldu. Sosyal medyadan, direkt bana, halkla ilişkiler departmanına… İnanılmaz bir destek geldi. Tüylerim diken diken oldu. Bir kanal ‘Mesele futbol değil, mesele başka’ diye bir haber yaptı. 

Aslında mesele futbol değil mesele başka! Dayanacağız. Zaten böyle bir destek böyle bir camia olduktan sonra insan dayanacak gücü buluyor.

GENEL KURUL İSTEYEN VARSA HODRİ MEYDAN

Genel kurulmuş, ben vazgeçiyormuşum. Böyle bir şey söz konusu bile değil. Ha birileri çıkıp illa ki ‘Hodri meydan, Genel Kurul’a gidelim’ diyorsa bakalım gelsinler, başvursunlar. Önlerini kapamayız. Seri bitecekti, bize rast geldi. Olabilir. 

İçiniz rahat olsun. Bundan sonra ne olur bilmiyoruz ama önemli olan finansal sıkıntıların içinden çıkabilmemiz. Sportif başarı yakalayabilmemiz. Çok ciddi sıkıntılarla boğuşuyoruz.

YAKIN ZAMANDA YÖNETİCİLİK YAPMIŞ İNSANLAR BİZİ HEDEF ALIYOR

Beni en çok üzen konulardan bir tanesi Fenerbahçe’yi, Fenerbahçeliler üzerinden vurmaya çalışmak. Bilmeyerek istemeyerek alet olmaları. Bazı futbolcular, yakın zamanda yöneticilik yapmış insanların bizi hedef almaları. En acı tarafı bu. 

Dışarıdakilerden bekliyoruz ama kendini camianın ileri gelenlerinden gören, sportif hizmet olsun idari hizmet etmişler olsun açıkça veya daha da kötü perde arkalarından iş çevirenler, kurgulayan sizlere yazıklar olsun diyorum.
<< Önceki Haber Ali Koç olaylı derbinin ardından açıklamalarda bulundu Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER