Alman takımın formasında cami silüeti

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Köln’ün 2020-2021 sezonunda deplasmanda giyeceği formanın üzerindeki şehir silüetinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Merkez Camii de yer aldı.

SHABER3.COM

Kulübün internet sayfasında yer alan açıklamada, Köln takımının 2020-2021 sezonunda deplasmandaki maçlara geleneksel kırmızı formayla çıkacağı belirtildi. 

Kırmızının çeşitli tonlarının bulunduğu bu formaya Köln’ün siluetinin de işlendiği ifade edilen açıklamada, siluette yalnızca Rhein Energie Stadı ve Köln Katedrali değil, Köln Camii’nin de yer aldığına dikkat çekildi.

Hürriyet'in haberine göre Almanya'nın Bundesliga liginde mücadele eden FC Köln kulübünün resmi internet sitesinden 2020-2021 sezonu için tasarlanan formalar duyuruldu. 

Sarı rengin ağırlıklı olduğu forma Köln karnavalını temsil ederken, deplasman maçlarında giyilecek kırmızı renkteki formanın üzerinde ise şehrin simgelerinin silüetleri de yer aldı.

Formada Köln gökyüzü kulesi, tarihi Köln Katedrali ve Rheinenergie Stadı'nın yanı sıra Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Köln Merkez Camii silüeti de yer aldı. 

BAŞKA WEPRLE'DEN CESARET VURGUSU

Cesaret ve iyimserliğin takımda olması gereken değerler olduğunu ifade eden Kulüp Yöneticisi Alexander Wehrle, kırmızı renkteki deplasman formasının güzel ve zarif olduğunu dile getirdi. 

FC Köln kulübünün alt yapısında Türkiye göçmeni futbolcu top koştururken, Köln'de ise 60 bine yakın Türkiye vatandaşı ikamet ediyor. 
<< Önceki Haber Alman takımın formasında cami silüeti Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER