Almanya'da Türk ve Kürt gruplar arasında tekme tokat kavga

Türkiye'nin Suriye'de başlattı Barış Pınarı Harekatı Almanya'da yaşayan Türkiye kökenli iki grup arasında kavgaya neden oldu.

Almanya'da Türk ve Kürt gruplar arasında tekme tokat kavga

Almanya'nın Herne kentinde Türkiye'nin Suriye'deki askeri harekatını protesto eden YPG yanlısı bir grup ile bölgede yaşayan Türkler arasında kavga çıktı. Yaklaşık 60 kişinin karıştığı kavga polis ekiplerinin müdahalesi ile ayrıldı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, biber gazıyla müdahale ederek tarafları dağıttı. Bochum polisi yaptığı açıklamada çıkan kavgada 1 kişinin hafif yaralanarak hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Geçen pazartesi günü yine Herne kentinde Barış Pınarı Harekatı'nı protesto eyleminde, Türklere ait bir büfe ve bir kıraathaneye saldırılmıştı. Olaylarda biri polis beş kişi yaralanmıştı. Emniyet güçlerinin yaptığı açıklamada, gösteri sırasında iki tarafın da tahrik edici eylemlerde bulunduğu ifade edilmişti.

Geçtiğimiz hafta da Lüdenscheid kentindeki başka bir gösteri sırasında, iki grup arasında çıkan kavgada Türk kökenli bir Alman sırtından bıçaklanarak ağır şekilde yaralanmıştı.
<< Önceki Haber Almanya'da Türk ve Kürt gruplar arasında tekme tokat kavga Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER