''Babacan 15 Eylül'de partiyi kuruyor'' iddiası

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, yeni parti hazırlıklarında olan eski bakan Ali Babacan'ın yeni partinin duyurusunu 15 Eylül'de yapacağını iddia etti ve 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeni partide yer almayacağını belirtti.

SHABER3.COM

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, "Babacan'dan erken start gelebilir" başlıklı bugünkü yazısında Ali Babacan'ın önünde yapacağı basın açıklamasına dair üç ayrı yol olduğunu söyledi.

Altaylı, kamuoyunun tanıdığı, güvendiği birkaç gazeteciden soruların önceden alınması, saygın dört gazetecinin katılacağı bir programda soruları cevaplaması ya da manifesto kaleme alınması gibi yöntemlerin tartışıldığını belirtti.

GÜL FİKREN RUHEN VAR, FOTOĞRAFTA YOK

Altaylı ayrıca, Beşir Atalay'ın yeni çalışmalarına katılmadığını belirtirken; 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ise sahnede, kamuoyu önüne çıkacak ekipte yer almayacağını söyledi. 

Altaylı, "Fikren, zihnen, ruhen var, ama fotoğrafta yok. En azından şimdilik yok" ifadelerini kullandı.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nu da eleştiren Altaylı, partisinin kendisine "onurlu bir veda fırsatı verdiğini", ancak Davutoğlu'nun bunu kullanmadığını söyledi. 

Altaylı, AKP'nin Davutoğlu için ihraç kararı vermesini ise "Geç bile kaldılar." dedi. Altaylı, Davutoğlu'na yönelik olarak, "Baba, vaktinde istifa edecektin sen de." dedi.
<< Önceki Haber ''Babacan 15 Eylül'de partiyi kuruyor'' iddiası Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER