Bağış, Prag Büyükelçisi oldu

17/25 Aralık 2013 rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarının şüphelisi eski bakan Egemen Bağış, Prag Büyükelçisi oldu. Bağış, Bakara Suresi ile de alay etmişti.

SHABER3.COM

Egemen Bağış'ın ataması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Ancak henüz Resmî Gazete’de yayımlanmadı.

Karar önceki gün Türkiye’yi ziyaret eden Çek Cumhuriyeti Başbakanı Andrej Babis’in ziyaretiyle ortaya çıktı.

DEİK BAŞKANI OLPAK AĞZINDAN KAÇIRDI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye-Çekya İş Forumu’nda konuşan DEİK Başkanı Nail Olpak, “Prag Büyükelçiliğine atanan AB Eski Bakanımız Sayın Egemen Bağış’ın ikili ve ticari ilişkilerimize arttırmak adına gayretle çalışacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Egemen Bağış, Çek Cumhuriyeti Başbakanı Babis’i Cumhurbaşkanlığı Saray’ında kabul eden Erdoğan ile görüşmesine ve resmî akşam yemeğine katıldı.

İSTANBUL'U GEZİSİNDE EŞLİK ETTİ

Bağış, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu: “Çek Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Andrej Babiş, eşleri ve değerli heyetini ülkemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ın da vurguladığı gibi dost ve müttefik Çekya’yla her alanda ikili ilişkilerimizi geliştirme irademiz tamdır. Durmak yok…”

BAKARA-MAKARA VE RÜŞVET SKANDALININ KAHRAMANI

17/25 Aralık 2013 rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası sızdırılan ve eski AB Bakanı Egemen Bağış ile dönemin Hürriyet Ankara temsilcisi Metehan Demir arasında geçen ses kaydında Bağış, Bakara Suresi ile şöyle alay etmişti: "Bu Bakara iyi makara." 

Bunun yanı sıra söz konusu operasyonda Bağış'ın İran asıllı Reza Zarrab ile telefon görüşmeleri ve rüşvet trafiği de polis tarafından tek tek tespit edilmişti. 

Soruşturma Erdoğan hükümeti tarafından yargı bağımsızlığına son verilerek kapatılmıştı.

<< Önceki Haber Bağış, Prag Büyükelçisi oldu Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER