Bahçeli: Gökçek'e teklif götürmedik ama kendisi gelirse...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde Melih Gökçek'e Ankara Büyükşehir Belediyesi adaylığı için herhangi bir önerilerinin olmadığını söyledi.

SHABER3.COM


Ankara'da, Osmaniye Vakfı'nın etkinliğinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne aday olarak Melih Gökçek'i göstereceklerine dair iddialara yanıt verdi.

Bahçeli, "Sayın Gökçek'e herhangi bir önerimiz olmamıştır. Melih Bey değerli bir şahsiyettir, 'Onu belediye başkanı olarak görmek istiyoruz, MHP'de belediye başkanı olursa canı gönülden destekleriz, O şeklinde yaklaşımlar vardır. Aday olmak istiyorsa o da ayrı bir konudur, MHP'ye şeref kazandırır" diye konuştu.

"İstanbul için sürprizimiz olabilir" diyen Bahçeli, "Daha önce İstanbul ile alakalı olarak aday göstermeyeceğimizi ifade ettik. Siyaset kombini adı altında sistem önerdik. MHP her ilde kendi adayları ile seçime girmek kararı almıştır. İstanbul'da bir sürprizimiz olabilir. Cumhur İttifakı devam ediyor yerel ittifakta yokuz diyoruz" ifadesini kullandı.

Bahçeli, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili, "Bir önerge verilmiştir Meclis araştırması açılması konusunda. MHP görüştüklerini saklı tutmak suretiyle Meclis araştırmasına gerek görmemiştir, çekimser oy kullanmışlardır. Bu ekonomik şartlarda ısrarcı değiliz" ifadesini kullandı.
<< Önceki Haber Bahçeli: Gökçek'e teklif götürmedik ama kendisi gelirse... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER