Bakan'dan yeşile sahip çıkan köylülere hakaret

Rize İşkencedere’de AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cengiz İnşaat’ın doğa katliamına neden olacak taşocağı projesine destek veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yöre “halkının proje için ikna” olduğunu ancak “marjinal grupların” eylemi sürdürdüğünü ileri sürdü. Karaismailoğlu’na tepki gösteren köylüler, “Buyursun buraya gelsin marjinal grup kimmiş göstersin” dedi.

SHABER3.COM

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı bir televizyon programında Rize İşkencedere’de köylülerin yapımına karşı mücadele ettiği taşocağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Karaismailoğlu, İşkencedere’de yapılacak lojistik liman projesi kapsamında bölgeden sadece taş alınacağını, zarar gören ağaçların yerine 10 katının dikileceğini ileri sürerek halkının ikna olduğunu, marjinal grupların ise eylemi sürdürdüğünü söyledi. “70 yıllık taşocağı, altın araması gibi iddialar kesinlikle doğru değil” diyen Karaismailoğlu, “Devletimiz marjinal gruplara kesinlikle izin vermez. Bunu yapanlar devlet düşmanıdır” ifadelerini kullandı. Derelerin kurumasına ve vadinin tahrip edilmesine karşı 18 gündür direnen köylüler ise Karaismailoğlu’na tepki gösterdi.

‘GELSİN MARJİNAL GRUP KİMMİŞ GÖSTERSİN’

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'ın haberine göre, “Vadimizi Cengiz’e kurban etmiyoruz diye bizi devlet düşmanı ilan edemezsin” diyen köylülerden Güngör Baş, “Marjinal grup olduğumuzu söylüyor. Gelsin marjinal grup kimmiş göstersin. Bu toprakların sahibi Ayşe teyze mi Havva anne mi yoksa geleceği yok olmasın isteyen gencimiz Ali mi, Mehmet mi, kimmiş marjinal grup?” diye konuştu. Köylüler sosyal medyada bir video paylaşarak, “Biz marjinal değiliz. Ağaçlarımızı katletmeyin, nefes almak istiyoruz. İkizdere dünya mirasıdır” dedi.
<< Önceki Haber Bakan'dan yeşile sahip çıkan köylülere hakaret Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER