Banka hesabı boştu, neredeyse fakir öldü

Dünya futbolunun gelmiş geçmiş en iyi '10 numarası' Arjantinli Diego Armando Maradona'nın ölümünün ardından servetine ilişkin haberler çıkmaya başladı.

SHABER3.COM

Futbol tarihinin efsanevi oyuncusu olarak kabul edilen Diego Armando Maradona'nın hayatını kaybetmesi büyük üzüntüye sebep oldu. 

Maradona’ya yakın olan Luis Ventura adlı Arjantinli bir gazeteci Maradona için, “Banka hesabında neredeyse hiçbir şey kalmamıştı, fakir öldü.” ifadelerini kullandı.

İddiaya göre Maradona öldüğünde hesabında 75 bin sterlinden (781 bin 943 lira) daha az para vardı. Bunun nedeninin ise efsane futbolcunun aşırılık içinde yaşaması ve çevresindeki insanların cömertliğinden yararlanması olduğu belirtildi.

"İMKÂNININ ÖTESİNDE YAŞARI VE ÇOK CÖMERTTİ"

Öldüğünde yaklaşık 33 milyon sterlin (344 milyon 54 bin) vergi borcu olduğu belirtilen Maradona'nın İtalya'da uzun süredir devam eden vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla mücadele etmesine yardım eden avukat Angelo Pisani de çok az parası olduğunu iddia ederek, "İmkânının ötesinde yaşadı ve çok cömertti." dedi. 

Pisani aynı zamanda, “Parasının nereye gittiğini bilmek istiyorsanız, onu çevreleyen ve onu kullanan insanlarla konuşun. Cebinde hiçbir zaman 100 eurodan fazla olmamıştı.” ifadelerini kullandı.

150 MİLYON STERLİN DEĞERİNDE MALI VAR

Aynı zamanda Maradona’nın 150 milyon sterlin (1 milyar 566 milyon 337 bin) değerinde malı olduğu ifade edilirken; bunlar arasında mücevherler, arazi, Buenos Aires'in merkezinde bir bina, birkaç daire, 6 lüks araba, Küba ve İtalya'daki yatırımlar, Çin'deki futbol okulları yer alıyor. 

Dinamo Brest'in fahri başkanı olarak yılda 15 milyon sterlin kazandığı da söyleniyor.
<< Önceki Haber Banka hesabı boştu, neredeyse fakir öldü Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER