Bankalardan emeklilere tuzak!

Emeklilerin haberi olmadan maaş hesabına 300-500 lira arasında "kredi" yatırılıyor. Bunu fark etmeyen veya maaşında sağlık kesintisi yapılan emekliler, fark etmeden bu 'kredi'den para çekiyor ve faiz tuzağına düşürülüyor.

Bankalardan emeklilere tuzak!

Bursa Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, bazı bankaların emeklileri kredi tuzağına düşürdüğü iddia etti. Vatandaşın haberi olmadan hesabına 300-500 lira arasında kredi yatırıldığını ileri süren Yılmaz, paranın çekilmesinin ardından haberdar olunduğunu kaydetti.

Bankaların maaş taşıma konusunda emeklilere cazip teklifler yaptığını dile getiren Yılmaz, reklamlarda 300 lira promosyon, çeyrek altın ve düşük faizli kredi gibi teklifler sunulduğunun altını çizdi. Bazı bankaların ise vatandaşın haberi olmadan hesabına kredi yatırdığını dile getiren yılmaz, şunları söyledi:

“Bankanın kendinden habersiz banka hebasına koyduğu 500 lira krediyi kendi hesabı sanıp çeken emekliler böylelikle bankaların tuzağına düşmüş oluyor. Bankalar kredinin çekildiği bilgisini ise hesaba aktardığı 500 liranın 450 lirası çekildikten sonra uyarı mesajıyla bildiriyor.”

MAAŞINIZI ÇEKERKEN BANKANIN TUZAĞINA DÜŞMEYİN

Bir emeklinin hesabına yatırılan 500 lira krediden vatandaşın parayı çekince haberi olduğunu anlatan Sıtkı Yılmaz, şöyle devam etti: “Emekli olan vatandaşın maaşının içine 500 lira kredi koymuş. Maaşını çeken vatandaş son 50 lirasını çekerken kredi uyarısını fark etmiş. Durumu banka yetkileriyle görüştüğünde ise banka yetkililerinden bir cevap alamamış.

Banka, emekliye verdiği 300 lira+150 lira tüketiciden alarak krediyi kapattı. Ama bankaya 5 lira 82 kuruş faiz ödeme durumuyla karşı karşıya kalmış. Bankaya itirazda bulunan emekli haklı bulundu ve 5 lira 82 kuruş faizi banka sildi. Bankalar, tüketicinin hukukuna saygı göstermelidir. Haksız ve hukuksuz uygulamalarınız er geç yargıdan dönecektir. Tüketicinin sahipsiz ve savunmasız olmadığını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.”<< Önceki Haber Bankalardan emeklilere tuzak! Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER