Başkan Turgut, kırsal mahallelerdeki sorunları tespit edip çözüyor


Büyükşehir Yasası'yla köylerin mahalle statüsüne dönüşmesinin ardından sorumluluk alanı genişleyen Silifke Belediyesi, kırsal mahallelerdeki sorunları tespite ve çözmeye devam ediyor.

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, bugüne kadar hizmet alamamış mahalleleri ziyaret ederek, sorunları mahalle muhtarı ve halkla görüşerek belirliyor. Bahçederesi Mahallesi'nde incelemelerde bulunan Başkan Turgut, "Sorunların tespiti, yerinde çözüm üretilmesi, vatandaşların da bilgilerine başvurulması için başlattığımız mahalle gezilerimize ara vermeden devam ediyoruz. Geziler sırasında tespit edilen sorunların en kısa sürede çözümü için gayret gösteriyoruz. Mahalle arasında acil parke ve stabilize yapılması gereken yollarımızı gördük. İmkânlarımız dâhilinde acil sorunları çözüme kavuşturacağız. Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda yaşam sürmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

Mahallelerde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Turgut, hedeflerinin hizmet almamış mahalle bırakmamak olduğunu söyleyerek şunları dile getirdi: "Büyükşehir Yasası'yla birlikte sorumluluk ve hizmet alanlarımız genişledi. Göreve geldiğimiz günden bu yana sorumluluk alanımızda bulunan kırsal mahalle ve sokaklarımızda yoğun bir çalışma başlattık. Kırsal bölgelerimizdeki mahallelerimizde hizmet ağımız ne kadar genişlediyse filomuzu da aynı ölçüde genişletmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında 88 mahallemizin çöp sorununu çözdük ve hiçbir mahallemizde ciddi bir çöp sorunu kalmadı. Aynı zamanda yolların bakımı, stabilize, asfaltlama ve parke konusunda da önemli bir hizmet yaptık. Şu an mahalle içi yol yapım çalışmaları bazı mahallemizde tamamlanmış olup diğer mahallelerde devam ediyor. Mahalle mahalle sorunları çözüyoruz."

Başkan Turgut'un Bahçederesi Mahallesi ziyaretine Başkan Yardımcısı Ömer Savar, Mahalle Muhtarı Eyüp Özet ve mahalle sakinleri de eşlik etti. CİHAN
<< Önceki Haber Başkan Turgut, kırsal mahallelerdeki sorunları tespit... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER