Bayramda 'pahalı köprüler' yine pahalı

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak. 26 Ağustos'ta açılışı yapılan 3.Köprü ve Osmangazi Köprüsü'nde ise bayramda da ücret alınmaya devam edilecek.

Bayramda 'pahalı köprüler' yine pahalı

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan "Bu gece yarısından itibaren bayram bitimine kadar köprü ve otoyollar ücretsiz" dedi.

19 Eylül'e kadar

Bu gece yarısından itibaren Kurban bayramı nedeniyle karayollarının işlettiği köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. Buna göre, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla 19 Eylül Pazartesi günü saat 07.00'a kadar Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak.

Belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessesse ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri 12 Eylül Pazartesi gününden başlayarak, 15 Eylül Perşembe günü saat 24.00'e kadar ücretsiz olacak.

3.Köprü ve Osmangazi Köprüleri ücretli

26 Ağustos'ta açılışı yapılan 3. Köprü ve Osmangazi Köprüsü'nde, bayramda ücret alınmaya devam edilecek. 
<< Önceki Haber Bayramda 'pahalı köprüler' yine pahalı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER