Bitlis'te Kutlu Doğum etkinliği


Bitlis Din Görevlileri Derneği tarafından Bitlis'te Kutlu Doğum programı ve Herkes O'nu Okuyor yarışmasının ödül töreni düzenlendi.

Bitlis'in tarihi El-Aman Hanı'nda yapılan program Kuran'ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı, Bitlis Din Görevlileri Derneği Başkanı Recep Akçiçek'in açılış konuşmasıyla devam etti.

Din Görevlileri Derneği olarak 16 – 22 Mart tarihleri arasında yaptıkları Herkes O'nu Okuyor sınavının amacı ve önemine vurgu yapan Recep Akçiçek, "Peygamber efendimizi tanımak, onun güzel davranışlarını hayatımıza uygulamak, pusulamızı ona göre ayarlamak, ahlakı temsilcisinden öğrenmek insana dünya ve ahret mutluluğuna giden yolu kolaylaştırmak için her yıl Türkiye geneli Herkes O'nu Okuyor adıyla kaybedeni olmayan bir yarışma düzenleniyor. Allah bizden peygamber efendimizi sevmemizi istiyor. Efendimizi daha iyi tanımak amacıyla Bitlis'te bu sınava ilk, orta, lise ve yetişkinler olmak üzere 4 kategorinin toplamında 4 bin 600 kişi başvurdu. Bu güzel ve kaybedeni olmayan yarışmaya katılan bütün yarışmacılara ve vesile olanlara teşekkür ediyoruz." Diye konuştu.

Ardından ise, İlahiyatçı Numan Selman tarafından Kutlu Doğum ve Peygamber Efendimizin hayatı üzerine sohbet ziyafeti gerçekleştirildi.

Yapılan konuşmaların ardından ise, Özel Reşat Kazancı Koleji öğürencileri tarafından şiirler okundu, koro ekibi tarafından ise ilahiler seslendirildi.

Yoğun katılım ve ilginin olduğu program Din Görevlileri Derneği tarafından 16 – 22 Mart tarihleri arasında yapılan Herkes O'nu Okuyor sınavında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.
Dağıtılan ödüller arasında, Umre ziyareti, tablet, laptop, bisiklet ve ipad gibi birçok ödül yer aldı.
CİHAN
<< Önceki Haber Bitlis'te Kutlu Doğum etkinliği Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER