Borcunu ödemeyen Rasim Ozan’dan ‘icra’ya itiraz: Erdoğan destekçisi gazeteciyim

Aldığı mobilyaların parasını ödemediği gerekçesiyle icra takibi başlatılan Rasim Ozan Kütahyalı, dava dilekçesinde Erdoğan'ı destekleyen bir gazeteci olduğunu yazdı. Mobilya şirketinin avukatı ise tepkili: "Cumhurbaşkanı ile ne ilgisi var?"

SHABER3.COM

 2015 yılında yaklaşık 28.000 TL’lik bir mobilya alışverişi yapan Rasim Ozan Kütahyalı, borcunu ödemediği gerekçesiyle mobilya şirketi tarafından dava edildi ve hakkında icra takibi başlatıldı. Dava sonrası yaptığı açıklamada mobilya şirketine borcu olmadığını belirten Kütahyalı, kendisine kumpas kurulduğunu iddia etmişti.

Devam eden davanın son duruşması geçen günlerde gerçekleşirken, duruşmaya katılmayan Kütahyalı’nın dava dilekçesi ortaya çıktı. Dilekçede, Kütahyalı’nın ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın bir gazeteci olduğu ve itibarını sarsmak amacıyla icra takibi başlatıldığı’ ifadeleri yer aldı.

‘BASİT BİR ALACAK KONUSUNDA BİLE…’

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan mobilya şirketinin avukatı Cevat Kazma, “Rasim Ozan Kütahyalı, basit bir alacak konusunda dahi Cumhurbaşkanına yakınlığını belirterek davanın seyrini değiştirmeye çalışmaktadır” şeklinde konuştu.

PARASINI VERMEDİĞİ MOBİLYACIYI TEHDİT ETTİ

Kütahyalı’nın itibarı ya da konumuyla ilgili bir durumun söz konusu olmadığını, müvekkilinin alacağını tahsil etmek için icra takibi başlattığını belirten Avukat Cevat Kazma, bu girişim sonrası Kütahyalı’nın mobilya şirketini F...’cü ilan etmekle tehdit ettiğini söyledi. Yapılan tüm bu görüşmelerin kayıt altında olduğunu belirten Cevat Kazma, bunların dava dosyasında da yer aldığını sözlerine ekledi.
<< Önceki Haber Borcunu ödemeyen Rasim Ozan’dan ‘icra’ya itiraz:... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER