Boş lafı bırakın, seçim gecesi AKP'de ne işiniz vardı?

Gazeteci Bülent Mumay, AA'nın Suriye sınırında Erdoğan'ın protesto edildiği gösterileri "Rusya'yı protesto ettiler" başlığı ile çarpıttığını belirtti. Mumay, " AKP genel başkanlığında seçim gecesi geçiren Kemal Öztürk’lerin koca ajansı getirdiği hal bu..." diye yazdı.

SHABER3.COM

Gazeteci Bülent Mumay, AA'nın başlığını eleştirerek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı ve Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk'e bir göndermede bulundu
  
İdlib'de toplanan binlerce Suriyeli dün "Hain Türkiye" sloganları atarak sınıra yürümüştü. 

ERDOĞAN'IN POSTERİ YAKILDI

Gösterilerde "Hain Erdoğan" sloganları eşliğinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan'ın posteri de yakılmıştı. 

Anadolu Ajansı (AA) ise söz konusu haberi, "İdlib'de on binlerce sivil rejim ve Rusya'yı protesto etti" başlığıyla abonelerine servis ett. 

AA'nın haberi çarpıttığını belirte gazeteci Bülent Mumay da dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Gazeteci Bülent Mumay (solda), eski AA genel müdürü Kemal Öztürk'ü yerden yere vurdu.

"KEMAL ÖZTÜRK'ÜN KOCA AJANSI GETİRDİĞİ HAL BU"

Mumay, AA'nın başlığını eleştirerek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı ve Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk'e bir göndermede bulundu. 

Mumay, "Rusya’yı? AKP genel başkanlığında seçim gecesi geçiren Kemal Öztürk’lerin koca ajansı getirdiği hal bu..." diye yazdı.

Bunun üzerine Kemal Öztürk, şahsi Twitter hesabında Mumay'a cevap verdi. 

ÖZTÜRK: ANLAŞILAN O Kİ...

"Beyfendi anlaşılan o ki içinizde benimle ilgili bir kin var. Size kişisel bir kötülük yapmadım." diyen Öztürk, "Hürriyet'ten atılmanızın sebebini bana bağlıyorsanız yanılıyorsunuz. Onun sebebi Gezi olayları ve sonrasında halkı sokağa dökecek kadar tahrik edici yayınlar yapmanızdı biliyorsunuz." dedi.

Mumay, Öztürk'ün cevabının altına, "Bana değil, gazeteciliğe kötülük ettiniz." diye yazdı.

"Gezi’deki gazeteciliğimden gurur duyuyorum. İşimi yaptım, bedelini ödedim." diyen Mumay, "Siz ise tasfiye edilince köprüden önce son çıkışı kullanıp muhalif kesildiniz. Boş lafı bırakın da seçim gecesi AKP’de ne işiniz vardı onu açıklayın!" dedi. 

AA'YA GÖRE ERDOĞAN DEĞİL, RUSYA PROTESTO EDİLDİ

AA'nın haberinde, "Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Babülhava Sınır Kapısı, Cisir eş Şuğur ve Sarmada ilçeleri, İdlib kent merkezi ile Atme köyünde toplanan göstericiler rejim ve Rusya karşıtı slogan attı" ifadelerine yer verilmişti. 

<< Önceki Haber Boş lafı bırakın, seçim gecesi AKP'de ne işiniz vardı? Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER