Bosna Hersek Kayseri ile ilişkileri geliştirmek istiyor

Bosna Hersek Kayseri ile ilişkileri geliştirmek istiyor

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, Bosna Hersek Bursa Fahri Konsolosu Muzaffer Çilek ve Bosna Hersek İle İlişkileri geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Cenita Kocaman, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Muhic, Kayseri olan ilişkileri geliştirmek istediklerini açıkladı.

Bosna Hersek'in İstanbul Başkonsolosu'nu Kayseri Sanayi Odası'nda misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, "Bosna Hersek deyince aklıma dostluk, kardeşlik ve birlik beraberlik geliyor. Bu ülkemize ihracat yapan 25'in üzerinde üyemiz var. Bu üyelerimiz orada markalaşmış durumdalar. Türkiye olarak bankacılık sektöründe de yatırımlarımız var. Bosna Hersek'in ekonomik gelişiminin daha da artacağını ve önümüzdeki dönemde daha yakın bir ilişki içerisinde olacağımız bir merkez haline geleceğine inancım tamdır." dedi.

Bosna Hersek'in Avrupa Birliği hedefinin de gerçekleşmesi temennisinde bulunan Başkan Boydak, "Türkiye'nin ülke olarak her zaman Bosna Hersek'in yanında olduğunu biliyoruz. Bizde Oda olarak bu ülkemize bir takım ziyaretlerde bulunmuştuk. Bundan sonrada temaslarımızı sürdürmek isteriz. İki ülkenin ilişkilerinin gelişmesi adına bize düşen bir görev olursa memnuniyetle hazırız." diye konuştu.

Bursa Fahri Konsolosu Muzaffer Çilek'inde mobilya sektöründe meslektaşları olduğunu ve çok önemli bir firmanın sahibi olduğunu belirten Başkan Boydak, Bosna Hersek'in çok doğru bir temasla Türkiye'de temsil edildiğini belirterek, Bosna için gösterdiği yoğun çabalardan dolayı Muzaffer Çilek'e teşekkür etti.

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic ise KAYSO'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kayseri ile Bosna Hersek arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek ve ihracatçı sayısını artırmak istediklerini belirterek, bundan sonraki süreçte Bosna Hersek ve Kayserili işadamlarını bir araya getirerek, toplantılar düzenlemek istediklerini söyledi. Başkonsolos Muhic, tarım, mobilya, enerji, metal ve tekstil gibi sektörlerin ortak iş yapılabilecek sektörler arasında olduğunu da sözlerine ekledi. CİHAN
<< Önceki Haber Bosna Hersek Kayseri ile ilişkileri geliştirmek istiyor Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER