Boydak: Kayseri'deki 16 firmamız gururumuz oldu


İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl hazırlanan 'Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' araştırma sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre İSO ilk 500 listesinde 16 Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) üyesi yer aldı. HES Hacılar Elektrik San. ve Tic. AŞ, Kayseri Şeker Fabrikası AŞ ve Boytaş Mobilya San. ve Tic. AŞ geçen yıl olduğu gibi bu sene de Kayseri sıralamasında ilk üç sırayı paylaştı. KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, 16 firmanın Kayseri'nin gururu olduğunu söyledi.

İSO ilk 500 sıralamasına giren firmaları kutlayan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, "Bu yıl 16 firmamız bu listede yer aldı. 2014 yılı İSO ilk 500 listesinde firma ve adet bakımından geçen seneye göre artış olduğunu görmekteyiz. Benim de mensubu olduğum HES Kablo yine Kayseri sıralamasında birinci gelerek gururumuz oldu. Bu yıl listeye yeni girmiş olan Sersim Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Koll. Şti. İbrahim ve Mustafa Ustaoğlu, Femaş Metal San. ve Tic. AŞ ve YATAŞ Yatak ve Yorgan San. Tic. AŞ firmalarını kutluyorum. Her zaman söylediğimiz gibi bu listelere girmek önemli ama kâr edip ayakta kalabilmek, faaliyetlerini sürdürüyor olabilmek çok daha önemli. Bu listelere giren firma sayısının önümüzdeki yıllarda daha da artmasını temenni ediyoruz. Bu vesileyle sıralamaya giren tüm firmalarımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Firmaların sıralama listesi ve isimleri ise şöyle: HES Hacılar Elektrik San. ve Tic. AŞ 68, Kayseri Şeker Fabrikası AŞ 97, Boytaş Mobilya San. ve Tic. AŞ 120, Merkez Çelik San. ve Tic. AŞ 175, Boyteks Tekstil San. ve Tic. AŞ 192, Hasçelik Kablo San. ve Tic. AŞ 212, Orta Anadolu Ticaret ve Sanayi İşletmesi Tic. AŞ 218, Boyçelik Metal San. ve Tic. AŞ 303, İstikbal Mobilya San. ve Tic. AŞ 331, Kumtel Dayanıklı Tüketim Malları Plastik San. Tic. AŞ 342, Mega Metal San. ve Tic. Ltd. Şti. 393, ERBOSAN Erciyas Boru San. ve Tic. AŞ 431, Form Sünger ve Yatak San. Tic. AŞ 463, Sersim Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Koll. Şti. İbrahim ve Mustafa Ustaoğlu 487, Femaş Metal San. ve Tic. AŞ 491, YATAŞ Yatak ve Yorgan San. Tic. AŞ 497. CİHAN
<< Önceki Haber Boydak: Kayseri'deki 16 firmamız gururumuz oldu Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER