BTB ve BTSO'dan Dubai çıkarması


Bursa Ticaret Borsası ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ortak işbirliği kapsamında GULFOOD 2016 – Dubai Gıda Fuarı'na düzenlenen iş seyahatine Bursa'dan 54 kişilik heyet katılımı gerçekleşti.

Fuar ve katılım hakkında bilgi veren BTB Meclis Başkanı Mehmet Aydın, BTBveBTSO olarak faydalı bir işbirliği sağlandığını, Bursa adına ortak hareket edildiğini ve 54 kişilik katılımla etkin bir fuar ziyareti gerçekleştirildiğini belirtti.

Aydın,seyahatte fuar ziyaretinin yanı sıra başarılı bir ikili iş görüşmeleri organizasyonu da olduğunu belirterek, "Umuyorum ki önümüzdeki günlerde Dubai'ye Bursa'dan ihracat artmaya başlayacaktır" dedi.

BTB Meclis Başkanı Mehmet Aydın KOSGEB desteği kapsamında düzenlenen yurtdışı iş gezisinde, Dubai Belediyesi'nin kontrolünde olan Gıda Laboratuarının da ziyaret edildiğini ve Dubai'ye ihracat yapmak isteyen firmaların dikkat edecekleri noktaların da Laboratuar Müdürlüğü tarafından açıklandığını söyledi.

Dubai'deki firmaları Türkiye'ye davet ettiklerini açıklayan Aydın, önümüzdeki süreçte tedarikçi firmaların ülkemize ve Bursa'ya olumlu yaklaşımlarının olacağına inandığını açıkladı.
CİHAN
<< Önceki Haber BTB ve BTSO'dan Dubai çıkarması Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER