Burdur'da 600 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu

Burdur'un Bucak ilçesinde bulantı, kusma ve ishal şikayetiyle hastaneye kaldırılanların sayısı 600'e ulaştı. İlçede ilaç sıkıntısı başladı.

SHABER3.COM

Burdur'un Bucak ilçesinde bulantı, kusma ve ishal şikayetiyle hastaneye başvuranların sayısı her geçen saat artıyor.  Daha önce 300 olan sayının son başvurularla birlikte 600’ü bulduğu açıklandı.

Bucak Devlet Hastanesi’nde gelen hastalar nedeniyle yoğunluk yaşanırken, hastane yönetimi doktor, hemşire ve ambulans başta olmak üzere tüm birimlerde nöbetçi personel sayısını artırdı. Hastaneye ambulansla hasta sevk edildiği kaydedildi.

Hastaneye gelenlerin tamamı ayakta yapılan tedaviden sonra taburcu edildi. İçme suyundan kaynaklı bir rahatsızlık ya da salgın olabileceği ihtimali üzerine, Bucak Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince, ilçenin çeşitli mahallelerindeki evlerden alınan içme suyu numuneleri incelenmek üzere Burdur Sağlık Müdürlüğü'ne gönderildi. İlçedeki tüm içme suyu depoları ve şebekelerdeki suların tahliye edilerek şok klorlama çalışması yapılması kararlaştırıldı. Tedbir amaçlı içme suyu şebekeleri ve su depoları boşaltılacağı için kısa süreliğine içme sularında kesinti yaşanacağı kaydedildi.

<< Önceki Haber Burdur'da 600 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER