Bursaspor Başkanı'ndan zehir zemberek açıklamalar

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, eski teknik direktörü Şenol Güneş ile Fenerbahçe'ye transfer olan Volkan Şen, Fernandao ve Şener hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Başkanı'ndan  zehir zemberek açıklamalar

Bursaspor’un Divan Kurulu Toplantısı, Merinos  Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç’in yönettiği toplantıya 374 üyeden 87’si katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin bu ay sonunda Eskişehirspor karşılaşması ile hizmete girecek olan Timsah Arena Stadı hakkında bilgi verdiği Divan Kurulu Toplantısı’nda söz alan Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı, kendisine yöneltilen ağır eleştirileri yanıtladı.

Bursaspor’da 8 yıl futbol oynadığını, uzun süre yöneticilik yaptığını belirtern Bölükbaşı, kulübü yönetecek yeterli bilgi, beceri ve tecrübeye sahip olduğunu söyledi.

"BEN ALLAH RIZA İÇİN GÖREVDEYİM"

Bursaspor’da 1,5 yıllık başkanlık döneminde işyerine gitmediğini, ailesiyle görüşemediğini anlatan Bölükbaşı, "Ben Allah rızası için görevdeyim. Kimseyle kişisel husumetim olmadı, olamaz da. Ben eleştirilere açığım. Ben hiperaktif ve çalışkanım. Sürekli dedikodu yapılıyor. İstenmiyorsam kalmamın esprisi yok. Geldiğimde borç tavan yapmıştı, çekmeceler icra kağıtlarıyla doluydu. Allah’a şükür rahatlattık. Barış sağladık."

"BENİ SEÇTİNİZ AMA YARGILAYAMAZSINIZ!"

"Herkes haddini bilsin. Beni seçtiniz ama yargılayamazsınız" diyen Bölükbaşı, şöyle devam etti:
"Bakambu’yu 1 milyon 800 bine aldım. Hoca da istemiyordu. 7.5 milyon Euro'ya sattım. Parayı ben cebime mi alayım. Ben de yanılabilirim. Alırken istişare ettiğimiz arkadaşlar var. Bütün onayı ben veriyorum.

"ŞENOL HOCAYA MÜDAHALE ETMESEM SEZON SONUNU GETİREMEDEZDİ"

Hiçbir zaman futbolcu satmak istemedim. Bunun için söz vermiştim. Şenol hocaya müdahale etmesem yılın sonunu getiremezdi. Fenerbahçe’nin yaptığı transferleri şuan yapamayız. Onlar nasıl yapıyor bilemiyorum. Biz her seferinde borcu indiriyoruz. Yaptığımız transferler yabana atılamaz. Futbolcuların hepsi Avrupa’nın büyük takımlarında oynamış. Yabancı oyuncuların hepsi kaçtı. Daha önceden anlaşmaları yapmışlar.
Ozan Tufan’ı satmak istemedim. Beşiktaş ile otelde toplantı yaptık. Fenerbahçe’den aldığı paraya yakın iyileştirmeyi verdim. Kabul etmediler. FIFA kurallarına göre, yaşından dolayı o sezon iyileştirme almadığı takdirde serbest kalıyor. O pazarlıkları yapabilmek için neler çektiğimizi biz biliyoruz.

"VOLKAN ŞEN'İ DÖVSEM 'FUTBOLCU DÖVEN BAŞKAN' DERLERDİ"

Volkan, ’ben gideceğim antrenmana çıkmıyorum’ dedi. Dövsem ne olur. ’Futbolcu döven başkan’ derler. Bakambu, Trabzon maçından önce ’hayallerim var falan’ dedi. Devre arasında transfer yapmak için imanım gevredi. Şenol Güneş arkadaşımız, Mustafa Yumlu, Soner Aydoğdu ve Zeki Yavru’yu istemedi. Her zaman hocayı dinlemeyeceksin ama o zaman da oynatmayacak. 1 ay sonra gideceğimiz söyleniyor. Bir yere gitmeyeceğim. Ben seçimle geldim, seçimle giderim. 3 yıl daha buradayım. Bu Bursaspor’u düzelteceğim. Benim kimse çalışmadığımı söyleyemez. Bursaspor’un kimsenin parasına ihtiyacı yok."

"MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİKTEN SONRA HEPSİ BOZULDU"

Geçen sene bütün futbolcuların kendilerine oynadığını dile getiren Bölükbaşı, "Bizim paramız yokken, kazanma alışkanlıkları olsun diye prim dağıttım. Milli takıma seçildikten sonra hepsi bozuldu. Hepsinin kafaları karıştı.

<< Önceki Haber Bursaspor Başkanı'ndan zehir zemberek açıklamalar Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER