CES 2016'nın en iyileri


Dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Consumer Electronics Show (CES) 2016'nın önemli bir kısmı geride kaldı. ABD'nin Las Vegas şehrindeki teknoloji şovunda insan taşıyabilen drone'lardan modüler TV'lere, dünyanın en parlak üreticilerinin geleceğe yönelik fikirleri görücüye çıktı.

Teknoloji ve bilişim dergisi Chip'in hazırladığı listeye göre işte CES 2016'nın en iyileri:

EN İYİ ŞOV: HTC VİVE PRE

HTC ve Valve'ın sanal gerçeklik girişimleri ilk kez görülmüyor, ancak Vive'ın son sürümü CES 2016'ya damgasını vurdu. Boyutları küçültülen cihaz, çıkışa hazır görünüyor.

EN İYİ AKILLI TELEFON: HUAWEİ MATE 8

Çin merkezli firma şu sıralar Nexus 6P ile sağladığı başarının keyfini çıkartıyor. Firmanın bir sonraki telefonu Mate 8 ise müthiş ekranı, hızlı parmak okuyucusuyla daha da iyi.

EN İYİ TABLET: SAMSUNG GALAXY TABPRO S

Microsoft'un Surface'iyle yarışabilecek bir tablet üretilmişse iyi bir tablet üretilmiş demektir. Windows 10'la çalışan Samsung Galaxy TabPro S, tablete bakışı baştan sonra değiştiriyor.

EN İYİ LAPTOP: HP ELİTEBOOK FOLİO G1

İsmine bakıldığında işe yönelik olduğu izlenimini verse de, Folio G1'in görünümü etkileyici. Dell XPS 13 ve MacBook'un iyi bir karışımı olan laptop'ta 4K ekran, USB-C, çok ince ve hafif kasa gibi ayrıcalıklar var. Bu arada Lenovo ThinkPad X1 Yoga OLED de atlanmaması gereken bir cihazlardan.

EN İYİ TELEVİZYON: SAMSUNG SUHD WİTH QUANTUM DOT

Samsung'un Quantum Dot ekranlı TV'si, çerçevesize yakın 4K ekranıyla geleceğin çoğu TV'sinden iyi görünüyor.

EN İYİ DİJİTAL KAMERA: NİKON D500

Yüksek burst hızı ve buffer'ı ile yeni D500, DSLR olduğu kadar bir spor kamera. En ilginç özelliği ise Bluetooth üzerinden devamlı fotoğraf paylaşabilmesi.

EN İYİ SES AKSESUARI: PANASONİC TECHNİCS SL-1200G

Geçen seneki CES'i kasıp kavuran yüksek kaliteli ses, bu sene de etkisini sürdürüyor. Ancak bu kez dijital kayıtlarla değil, plaklarla. Panasonic Technics, plakları yeniden canlandıracak akımın önemli bir parçası olabilir.

EN İYİ HEPSİ-BİR-ARADA PC: ORİGİN OMNİ

Hepsi-bir-arada PC'ler genellikle müthiş görünüyorlar. Origin Omni ise bu cihazların sonunda performans konusunda masaüstü PC'lere yetiştiğini gösteriyor. 34 inç kavisli ekranlı, sıvı soğutmalı bu oyun PC'si, 3K çözünürlük sunuyor.

EN EŞSİZ ÜRÜN: PARROT DİSCO

Drone'dan farksız bir araç olan Parrot Disco, insansız olarak uçabiliyor ve havadan video kaydedebiliyor. Parrot Disco'yu uçurmak için onu kağıt uçak gibi fırlatıyorsunuz.

EN İYİ OTOMOBİL TEKNOLOJİSİ: CHEVY BOLT

Tek şarjla 320 km gidebilen tamamen elektrikli Bolt, Android Auto ve Apple CarPlay'le donatılmış harika bir otomobil.

EN İYİ OYUN CİHAZI: HTC VİVE PRE

HTC ve Valve'ın oyun başlığının yeni sürümü, sanal gerçeklik teknolojisini kadar iyi.

EN İYİ GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ: SPHERO FORCE BAND

Force Band, evinizde dolaşan küçük robotu, yani Sphero BB-8'i kontrol etmeye izin veriyor. CİHAN
<< Önceki Haber CES 2016'nın en iyileri Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER