O açıklamada kimin parmağı var?

Sağlık durumu hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli adına bugün yapılan yazılı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu'nun hedef alınması Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) öfkelendirdi.

SHABER3.COM

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli adına bugün yapılan yazılı açıklamayı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel "siyasi nezaketsizlik" diye niteledi. 

"Kemal Kılıçdaroğlu'na dokunmak isteyenler son seçimde yedikleri demokrasi tokadını bir kez daha yiyeceklerdir." diyen Özel kameraların karşısın geçerek MHP’nin açıklamasına cevap verdi. 

"BİZ BAHÇELİ'NİN SAĞLIK DURUMUYLA ALAKALI HER TÜRLÜ ADIMI ATTIK"

Özel, “CHP 100 yıllık tarihi boyunca bu kadar vesveselerle dolu, bu kadar acele kaleme alınmış bir açıklama görmemiştir. Biz Bahçeli’nin sağlık durumuyla ilgili her türlü olumlu adımı atmışızdır, süreci de yakından izlemişsizdir." dedi. 

Özel, "Hiçbir CHP’li Bahçeli’nin sağlığıyla ilgili olumsuz bir durum istemez, fakat MHP içinde Bahçeli’nin sağlığı ve siyasete devam edip etmeyeceği üzerine bir takım iç hesapların olduğu hepimizin malumudur. Bugün yazılan metin belki Türkiye içine 'Sayın Bahçeli görevinin başındadır, sağlığı iyidir hatta gündem değiştirmeye haizdir' mesajını vermekten öte değildir.” dedi.

 “BİR KEZ DAHA DEMOKRASİ TOKADINI YİYECEKLERDİR” 

“Elbette CHP olarak böyle bir parti içi çekişmenin, rekabetin içine çekilmemize üzüntüyle yaklaşmaktayız.” diyen Özel, “Bugün MHP 1950’lerde kalmış olan tahkikat komisyonlarını kendi partisi içinde de kurmaya yeltenecek kadar kendilerini de ileride utandıracak bir işe kalkışmışlardır." ifadelerini kullandı.

Özel, "Sayın Genel Başkanımız hakkında bir takım çirkin iddialarla bir komisyon oluşturmak hem de o komisyonda yer alan 3 zatı, kendi kendilerini övdükleri bir metni Bahçeli’ye imzalatmış olmaları bambaşka bir konudur.” diye konuştu.

<< Önceki Haber O açıklamada kimin parmağı var? Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER