Çukurova'da ruhsata 'engelsiz' şartı

Çukurova'da ruhsata 'engelsiz' şartı

Adana Çukurova Belediyesi, ilçede yeni açılacak iş yerlerinin 'engelsiz olma' şartıyla ruhsat alabileceği bir dönem başlatıyor. Belediye Başkanı Soner Çetin, "Çukurova'da iş yeri açmayı düşünenler ruhsat almak istiyorlarsa engellileri düşünerek tasarım yapacaklar; asansörlerin düğmeleri bile engellilere göre ayarlanacak." dedi.

Adana'nın Çukurova ilçesinde engelli vatandaşlar için önemli bir düzenleme daha hayata geçirilecek. Belediye Başkanı Soner Çetin, Halk Günü'nde yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar engelli vatandaşlarımız için yaptığımız çalışmalara önemli birini daha ekliyoruz. İşe asansörlerden başlıyoruz. İş yeri ya da apartmanların asansörlerinin 'çağır' düğmesi görme engelli vatandaşlar da düşünülerek özel alfabeyle hazırlanacak. Çukurova'da iş yeri açmak üzere ruhsat almak isteyenler engelsiz iş yeri şartını yerine getirmiş mi getirmemiş mi ona bakılacak; engelli rampası, engelli tuvaleti olmayan iş yerine ruhsat vermeyeceğiz." diye konuştu.

ÇUKUROVA SİNEMA ATÖLYESİ BAŞLIYOR

Başkan Çetin, vatandaşların çeşitli konulardaki talep, şikâyet ve teşekkürlerini dile getirdiği Halk Günü'nde Çukurova Sinema Atölyesi kurulacağını müjdeledi. Adana'nın sadece tarım ve sanayinin değil, aynı zamanda kültür ve sanatın da bir zamanlar başkenti olduğunu ifade eden Çetin, "Mayıs ayında başlatacağımız Çukurova Sinema Atölyesi'ni İstanbul Kültür Üniversitesi'yle birlikte hayata geçireceğiz. Teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı eğitimin de verileceği atölye sonunda iki de film çekimi gerçekleştirilecek. Atölyeye sadece 30 öğrenci alınacak." diye bilgi verdi.
CİHAN
<< Önceki Haber Çukurova'da ruhsata 'engelsiz' şartı Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER