Daha önce "Erdoğan'ın sünneti" demişti: "Ayakkabısını elimizle yalamamız lazım"

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadeler büyük tepki çekti. Yediyıldız, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı eleştiren muhalif kişiler için 'bu memleketin insanı değil' dedi. Erdoğan'dan söz ederken ise "Sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" ifadelerini kullandı.

Daha önce "Erdoğan'ın sünneti" demişti: "Ayakkabısını elimizle yalamamız lazım"

AKP Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız'ın katıldığı bir televizyon programındaki, "Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" sözleri dikkat çekti.

TV52'de yayınlanan "Gündem" programına AKP Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız konuk oldu.

Sunucu Samet Yaşaryıldız'ın "Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim" sözlerinin ne ifade ettiği sorusuna Yediyıldız'ın verdiği yanıt dikkat çekti.

"YALAMAMIZ LAZIM"
Yediyıldız'ın AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözleri şu şekilde:

"Tayyip ağabey Türkiye'nin başında. Dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla - özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz. Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye'ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey'e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip ağabeye, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz. Biz bu memleketin insanı değiliz o zaman. Bırak AK Parti'nin veya bilmem neyin insanı olmayı, bu memleketin insanı değiliz ya!. Dünyada böyle bir lider olacak, o liderin ülkesinde kendine karşı çıkan insanlar olacak değil mi? Nasıl görürsün? 

GEÇMİŞTE TEPKİ ÇEKMİŞTİ
AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın katıldığı bir nikah töreninde, Erdoğan'dan peygamber gibi bahsettiği sözleri tepki çekmişti. 

Yediyıldız, törende mikrofonu eline alıp konuşma yaptığı sırada, "Sayın cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

AKP'li Yediyıldız, peş peşe gelen zamlarla derinleşen hayat pahalılığından yurttaşların rahatsız olmadığını da ileri sürmüştü.

<< Önceki Haber Daha önce "Erdoğan'ın sünneti" demişti: "Ayakkabısını... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER