Davutoğlu resmi başvuruyu yaptı

Ahmet Davutoğlu partisinin kuruluş müracaatını yaptı. Davutoğlu'nun ekibinden beş kişilik bir heyet başvuru dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na teslim etti. Partinin ismi ise Gelecek Partisi olarak belirlendi.

SHABER3.COM

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) 13 Eylül'de istifa eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni partisinin kuruluş çalışmalarında sona gelindi. 

Davutoğlu ve kurmay kadrosu bugün "Gelecek Partisi" ismi verilen ve amblemi "yeşil çınar yaprağı" olan yeni partinin başvuru dilekçesini teslim etmek için İçişleri Bakanlığı’na müracaat etti.

AKP'DEN İSTİFA EDEN O İSİMLER GELECEK PARTİSİ'NDE

Partinin kuruluş dilekçesini bakanlığa teslim etmek için gelen heyette Davutoğlu ile aynı gün istifa eden AKP'nin ağır topları vardı. 

Dilekçe için bakanlığa şu isimler geldi: AKP'nin eski genel başkan yardımcıları Ayhan Sefer Üstün ile Selçuk Özdağ, 24’üncü Dönem Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, eski vali İzzettin Küçük, AKP'nin eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ve eski Çanakkale il başkanı Yeşim Karadağ.

DAVUTOĞLU YARIN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Dilekçeyi verdikten sonra heyet adına açıklama yapan Ayhan Sefer Üstün, şu ifadeleri kullandı: "Şu anda listemiz Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na verildi. Kurucuların siyasi parti üyeliği inceleniyor. 45 dakika maksimum 1 saat içerisinde hukuki süreç tamamlanmış olacak."

Davutoğlu’nun yarın Ankara’da saat 10:00'da Bilkent Otel'de bir basın toplantısı düzenleyerek, Gelecek Partisi hakkında bilgi vereceği kaydedildi.
<< Önceki Haber Davutoğlu resmi başvuruyu yaptı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER