Davutoğlu, sponsorluk için gittiği yerden red cevabı aldı

Bir süredir yeni bir parti hazırlığı içinde olduğu bilinen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, yeni partiye maddi destek için bir iş insanı ile görüştüğü ancak bu isteğin reddedildiği iddia ediliyor.

SHABER3.COM

Davutoğlu, son açıklamasında, “Yeni bir hali yeni bir yola bağlamak kaçınılmazdır. O yeni yol yeni bir partiye yönelir mi yönelir” diyerek parti kuracağının işaretini vermişti.

Gazete Duvar’ın AKP kulislerine dayandırdığı haberine göre, Davutoğlu yeni oluşum için, memleketi Konya'dan bir iş insanı ile görüşme gerçekleştirdi.

Bu görüşme, yeni parti için maddi destek görüşmesiydi. İddiaya göre çok ciddi bir meblağın talep edildiği görüşmede bu istek reddedildi. 

AKP’nin kuruluş sürecinde maddi zorlukların milletin büyük desteğiyle aşıldığını söyleyen AKP'li bir yöneticinin, “AK Parti’yi millet kurdu. Tabelalarını halk astı. Güven verseler bu arayışa gerek olmaz” dediği aktarılıyor.

Kulislerde, AKP’den bazı milletvekillerinin Davutoğlu’nun kuracağı partiye geçiş yapacağı konuşuluyor.

Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ gibi isimlerle çalıştığı söylenen Davutoğlu’nun, CHP’li eski vekil İhsan Özkes ve BM Türkiye Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu’yu da yeni parti içine katacağı öne sürülüyor.

<< Önceki Haber Davutoğlu, sponsorluk için gittiği yerden red cevabı aldı Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER