Demirtaş ve Yüksekdağ'dan mesaj

HDP Eş Genel Başkanları Yüksekdağ ve Demirtaş, cezaevinden HDK kongresine mesaj gönderdi. Demirtaş mesajında "Dört duvarla mücadele azmimizi köreltemedi" dedi.

Selahattin Demirtaş cezaevine böyle götürüldü

Demirtaş ve Yüksekdağ'dan mesaj

Cezaevinde bulunan HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, bugün Ankara Plaza Oteli’nde düzenlenen Halkların Demokratik Kongresi (HDK) 7. Olağan Genel Kurulu’na yazılı mesaj gönderdi.

HDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre iki eşbaşkan şu mesajları verdi:

Figen Yüksekdağ: “En başta kadın iradesini ve direnişini selamlıyorum. Sarayın yeni Türkiye dediğinin ne olduğu belli; yeni bir diktatörlük. Ama bunun için önce kadınların iradesini ve direnişini kırmaları gerekiyor. Bunu çok iyi biliyorlar. Biz kadınlar buna izin vermeyeceğiz. Kadın yeni yaşamın gücü ve inşası demek. Ve biz bu gücü her yerde; sokakta, fabrikada, hapishanede, Meclis’te yaratıyoruz ve yaratmaya devam edeceğiz. Kadınca direnirken, kadınca gülüşümüzden vazgeçmeyeceğiz. Kadınlar kazanacak.”

’24 SAAT ÇALIŞACAĞIZ’

Selahattin Demirtaş: “Öncelikle Genel Kurulunuzu selamlıyor, bütün arkadaşlara sevgilerimi iletiyorum. Duygularımızla, coşkumuzla direnişe olan inancımız ve zafere olan bağlılığımızla aranızdayız. Dört duvarlar hiçbir zaman bu mücadele azmimizi köreltemedi. Bizim şahsımızda sadece bunu başaramayacaklar. Bu zorlu günleri hep birlikte, 24 saat çalışarak, örgütlenerek ve direnerek atlatacağız. HDK’nin tarihsel rolünü oynayacağı bir hamleyi yapacağınızdan kuşkum yoktur. Kongrenin büyük bir moral ve heyecanla tamamlanmasını diliyorum. Genç ve kadın arkadaşlar başta olmak üzere HDK’nin bütün kadrolarına yürekten selamlarımı iletiyorum. Şu ana kadar görev yapmış eşsözcüler başta olmak üzere bütün yönetim kademelerine teşekkür ediyoruz. Görev alacak yeni arkadaşlara başarı ve dayanışma dileklerimi iletiyorum. Zafer direnenlerin olacak. Bijî berxwedana gelan.”


<< Önceki Haber Demirtaş ve Yüksekdağ'dan mesaj Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER