Devlet Bahçeli'den 'dolar' açıklaması

Döviz kurlarında yaşanan yukarı yönlü hareketin yankıları sürerken, söz konusu gelişmeyle ilgili bir açıklama da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi.

SHABER3.COM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi, Merkez Yürütüme Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Ülkemizin bugünkü gerçek meselesi ekonomiyi çoktan aşmıştır. Varoluş, yokoluş noktsında kilitlenmiştir. Tehdit saçan gelişmeler sonrası devlet, milleti ile kenetlenmiştir ve dik duruş göstermiştir.

Canlı döviz bombalarına, faiz ve rant lobilerine sonu sefa da, cefa da olsa eyvallah etmedik, eyvallah etmeyeceğiz. Döviz kuru ile kurulmadık, öyle de devrilmeyeceğiz.

Türkiye'yi küstahça dize getirmek için Mavi Vatan'dan, Doğu Akdeniz'den vazgeçmemizi istemektedirler.

Toplumsal huzursuzluğu kamçılayan odakların ateşle oynadığı abartılı bir tespit değildir. Ülkenin gerçek meselesi ekonomiyi çoktan aşmıştır.

Milli duruş dik durmuştur. Faiz rant çıkar lobilerine eyvallah etmeyeceğiz.

Kur, faiz, fiyatlar düzeyindeki dengesizlikleri ülkemize silah gibi kullanan muhalefet partileri tarihi bir hataya düşmüştür.

Genel seçimler 2023 yılının haziran ayında yapılacak. Hainlerle hesaplaşma o tarihte olacaktır.

MİLLET İTTİFAKI'NIN MİTİNGLERE BAŞLAMASI 

Mitinglerle seçime doğru gitmek istiyorlar ise, MHP 9 bölgede halk ile buluşmuştur ama seçim için değil millet ile bütünleşmek içindir.
<< Önceki Haber Devlet Bahçeli'den 'dolar' açıklaması Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER