Paris sokaklarında rekor kalabalık

Paris'teki saldırıları protesto etmek için düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü'nün yapılacağı alan, sabah saatlerinden itibaren göstericilerin girişine açıldı. Yürüyüşe 50'ye yakın ülkeden devlet ve hükümet başkanının katılması bekleniyor.

Paris sokaklarında rekor kalabalık

Gösteri yürüyüşünü çok sayıda yabancı devlet ve hükümet başkanının katılması, güvenlik önlemlerini artırılmasına yol açtı.

Yürüyüş sırasında izdihamın önüne geçmek için yürüyüşün gerçekleşeceği üç kilometre uzunluğundaki Republique ve Nation meydanları arasında iki ayrı parkur belirlendi.

Yürüyüşe Başbakan Ahmet Davutoğlu ile beraber Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı David Cameron, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Belçika Başbakanı Charles Michel, Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov katılacak. Yürüyüşe Afrika'dan da Mali Cumhurbaşkanı Boubacar Keita ve Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou'nun da katılması bekleniyor.CUMHURİYET MEYDANI'NA İNSAN AKINI

Paris'teki saldırıları protesto etmek için düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü'nün yapılacağı Cumhuriyet Meydanı'na adeta insan aktı. Meydanda onbinlerce insan ellerinde bir çok ülkenin bayrağı ve dövizlerle bulunuyor.

Gösteri yürüyüşüne aralarında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı 50 ülkeden devlet ve hükümet liderleri katılıyor.

Yürüyüş sırasında izdihamın önüne geçmek için yürüyüşün gerçekleşeceği üç kilometre uzunluğundaki Republique (Cumhuriyet) ve Nation meydanları arasında iki ayrı parkur bulunuyor


Fransa'da başkent Paris başta olmak üzere ülke genelinde düzenlenen 'teröre karşı dayanışma' gösterilerine 3,7 milyon insanın katıldığı açıklandı. Bu sayı ile Fransa tarihinin en geniş katılımlı organizasyonun gerçekleştirildiği belirtildi.


<< Önceki Haber Paris sokaklarında rekor kalabalık Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER