Eğitim bakan yardımcısından Türk Okulu'na teşekkür

Eğitim Bakanı yardımcısı daha önce 2 kez 'devlet nişanı' ile ödüllendirilen Türk Okulları'nı övdü.

Eğitim bakan yardımcısından Türk Okulu'na teşekkür

Laos Eğitim Bakan Yardımcısı Lytou Bouapao, daha önce 2 kez 'devlet nişanı' ile ödüllendirilen Türk Okulları'nı övdü. Kendi çocuğunun da okuduğu Türk Okulları'nı çok yakından tanıdığını belirten Bakan Yardımcısı, başarılı eğitimden dolayı öğretmenlere ve yetkililere teşekkür etti.

Laos'ta 2006 yılında Türk girişimciler tarafından açılan Estern Star Bilingual School (Doğu Yıldızı Okulu) kültür şöleni düzenledi. 26 ülkenin tanıtımının yapıldığı şölene National University of Laos Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Pud Simmavongsi, Eğitim Bakanlığı yetkilileri, çevre okullardan 38 okul müdürü, veli ve öğrencilerden oluşan yüzlerce vatandaş katıldı.

BATI-DOĞU UYUMU, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN AYRICALIK
Acil programından dolayı şölene katılamayan Bouapao, okul velisi olarak Türk Okulları'nı çok iyi tanıdığını ifade etti. Okulların eğitim kalitesinin yüksekliğine dikkat çeken Bouapao, Türk Okulları'nda eğitim veren öğretmenlerin çok başarılı olduğunu vurguladı. Eğitim Bakan Yardımcısı Bouapao, öğretmenlere ve diğer okul yetkililerine teşekkür etti.
Ülkesindeki Türk Okulları'nın Batı sisteminde eğitim verdiğine dikkat çeken Bouapao, ancak bu müesseselerin Doğu kültürüyle de uyumlu olduğunu vurguladı. Bouapao, bu sebeple Türk Okulları'ndaki eğitim sisteminin farklı olduğunu kaydederek "Bu, çocuklarımız için bir ayrıcalık" dedi.

REKTÖR YARDIMCISI SİMMAVONGSİ: TÜRK OKULU MEZUNLARININ GELECEĞİ PARLAK
National University of Laos Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Pud Simmavongsi ise yaptığı konuşmada programı, aktivitede görev alan öğrenciler ve öğretmenlerin tecrübe kazanmaları açısından "çok faydalı" bulduğunu söyledi. Rektör Yardımcısı, Doğu Yıldızı Okulları yetkililerine bu tür aktivitelere öncülük ettiği ve eğitime katkı sağladığı için teşekkür etti. Prof. Simmavongsi ayrıca, Türk Okulları'ndan mezun olacak öğrencilerin "geleceklerinin parlak olduğunu" belirtti.
Doğu Yıldızı Okulları Genel Müdürü Yılmaz Arı ise şölende yaptığı konuşmada "Bu yıl ikincisi düzenlediğimiz kültür şöleni büyük ilgiyle karşılandı. Bu yıl 26 ülkeyi tanıttığımız şölende önümüzdeki yıl sayıyı 50 ülkeye çıkartmayı hedefliyoruz." dedi. Laos’taki Türk Okulları, eğitim alanında gösterdiği başarıdan dolayı iki kez ‘devlet nişanı’ ile ödüllendirilmişti.

CİHAN
<< Önceki Haber Eğitim bakan yardımcısından Türk Okulu'na teşekkür Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER