Deniz Baykal'dan Türk okuluna özel ziyaret

CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, Fas'ta bulunan Türk okulunu ziyaret etti. Öğrencilerin Türkçelerini çok beğenen Baykal, öğretmenlere şükranlarını sundu

Deniz Baykal'dan Türk okuluna özel ziyaret

Avrupa Konseyi Karma Parlamento Meclis toplantısı için Fas'a giden CHP eski genel başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Fas Kazablanka Muhammed el Fatih Eğitim Kurumları'nı ziyaret etti.  Ziyaret sırasında Baykal'a T.C Fas Büyükelçisi Uğur Arıner eşlik etti. Baykal'ı ve Arıner'i Fas Türk okulları genel müdürü İbrahim Aktaş ve okul idarecileri karşıladı. 
Kendisine mini bir Türkçe Olimpiyat programı sunulduğunda, şarkı ve şiirlerini seslendiren Faslı öğrencilere Türkçe sorular soran Baykal, öğrencilerin Türkçelerini çok beğendi. 

Baykal, Türk okulu ziyaretinde duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Türk kültürünü, güzel Türkçemizi ve değerlerimizi buralara getirerek ülkemizi Fas'ta temsil eden Türk öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Baykal konuşmasında, bu okulların Fas ile Türkiye arasında bir gönül köprüsü kurduğunu ve iki ülke arasındaki ilişkilere ciddi katkı sağladığını belirtti. Öğretmen ve öğrencilerle tek tek konuşan Deniz Baykal, üniversite eğitimini Moğolistan'da tamamladıktan sonra gönüllü olarak Fas'a gelen İngilizce öğretmeni Selda Karagöz'e ayrıca teşekkürlerini iletti.

Samanyoluhaber.com
<< Önceki Haber Deniz Baykal'dan Türk okuluna özel ziyaret Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER