Turgut Özal Üniversitesi’nden burslarda bir ilk!

Başarılı öğrenciyi okurken ödüllendirilecek olan Turgut Özal Üniversitesi’nden not ortalamasını artıran öğrenciye burs müjdesi.

Turgut Özal Üniversitesi’nden burslarda bir ilk!

Turgut Özal Üniversitesi burs sisteminde fark atan bir yeniliğe imza attı. Üniversite, eğitim dönemi içinde 3.50 ve üzerinde not ortalamasını sağlayan öğrencilerin öğrenim ücretlerinde kademeli olarak indirim sağlayacak. Böylece üniversiteyi parayla okuyan öğrenci not ortalamasını artırdığı takdirde tamamen ücretsiz okuyabilecek. 

ŞAMPİYONLAR TÖÜ’YÜ SEÇTİ 
2013-2014 eğitim öğretim döneminde YGS sonuçlarıyla ilk 500’e girerek rekor kıran 15 öğrenci Turgut Özal Üniversitesi’ni (TÖÜ) tercih etti. Adayların TÖÜ’yü tercih etmesi 5 yıllık maziye sahip üniversitenin eğitimde geldiği yüksek noktayı gözler önüne serdi. İlk 500’e giren adayların bu tercihi TÖÜ’yü Türkiye’de en çok tercih edilen ilk 10 üniversite arasına soktu. TÖÜ gördüğü bu büyük ilgi karşısında öğrencileri yeni burs ve indirim imkanlarıyla buluşturma kararı aldı. 

BAŞARIYA OKURKEN ÖDÜL 
TÖÜ, eğitim döneminde iddialı bir ödül sistemini devreye sokacak. ğitim dönemi içinde 3.50 ve üzerinde başarı ortalamasını sağlayan öğrencilerin eğitim ücretlerinde kademeli olarak indirim sağlayacak. Bu kapsamda not ortalaması 3.50 – 3.59 olanlara yüzde 10, 3.60-3.69’a yüzde 25, 3.70- 3.79’ a yüzde 50, 3.80-3.89’a yüzde 75, 3.90 – 4.00’ a yüzde 100 indirim sağlanacak. Böylece üniversiteyi parayla okuyan öğrenci not ortalamasını artırdığı takdirde tamamen ücretsiz okuyabilecek. 

AMAÇ BAŞARIYI TEŞVİK 
Konuyla ilgili bilgi veren Rektör Prof. Dr. Abdulkadir Şengün kademeli bursun üniversiteyi kazanan öğrencilerin başarılarını teşvik etmek üzere getirildiğini bildirdi. Şengün, ‘Not ortalaması 3,50 ve üzerinde olan öğrencilerimiz, yüzde 10 ile 100 arasında ilave bursluluk hakkı kazanabilmektedir.’ Dedi. Rektör Şengün ayrıca bu bursun tüm öğrenciler arasında başarıyı teşvik kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla sağlandığına dikkat çekti. Şengün, bu akademik yılda Turgut Özal Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin toplam yüzde 44’ünün tam ya da kısmı burslu öğrenim göreceğini belirtti. 
<< Önceki Haber Turgut Özal Üniversitesi’nden burslarda bir ilk! Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER