Aktaş İnşaat Clarion Hotel-Suites'i Şişli'de açtı

Aktaş İnşaat 145 milyon dolarlık yatırımıyla Şişli’de 450 yatak kapasiteli Clarion Hotel-Suites’i hizmete sunarak, dünyada 6500’e yakın otele sahip ChoiceHotels zincirinin Türkiye’deki ilk temsilcisi oldu.

Aktaş İnşaat Clarion Hotel-Suites'i Şişli'de açtı

Grubun Türkiye'deki  ilk oteli olan Clarion Hotel -SuitesŞişli İstanbul'da açıldı. 

Aktaş İnşaat 145 milyon dolarlık yatırımıyla Şişli’de 450 yatak kapasiteli Clarion Hotel-Suites’i hizmete sunarak, dünyada 6500’e yakın otele sahip ChoiceHotels zincirinin Türkiye’deki  ilk temsilcisi oldu. İstanbul Vali yardımcıları Kazım Tekin ve İsmail Gültekin, Anadolu Adliyesi Başsavcısı Celal Avar, Şişli Emniyet Müdürü Melih Ekici’nin de katıldığı açılış kokteylinde Aktaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aras ile Clarion Hotel - Suites Genel Müdürü Dilaver Doğru kurdeleyi birlikte kestiler. Geceye ChoiceHotels International CEO’su StephenP.Joyce, ChoiceHotels International Başkan Yardımcısı Mark Pearce ile turizm ve inşaat sektörünün önde gelen isimlerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Aktaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aras,ChoiceHotels ile yaptıkları anlaşmadan dolayı heyecan ve mutluluk duyduklarını belirterek Clarion Hotel -Suites Şişli ile birlikte İstanbul’a yepyeni hizmet anlayışı getirdiklerini söyledi. Mehmet Aras, yaptığı açıklamada 'Aktaş İnşaat olarak bugüne kadar çok özel konut projelerine imza attık. Bu başarımızı turizm alanında da sürdüreceğimize inanıyorum.

 Bugün dünyanın en büyük franchise oteller zinciri ChoiceHotels’in Türkiye’deki ilk oteli Clarion Hotel - Suites İstanbul Şişli’yi açtık. Bu hayalimi, bir dünya devi olan böyle önemli bir marka ile gerçekleştiriyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu alanda yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin özellikle iş otelleri alanında 60 bin yatak, 30 bin oda eksiği bulunuyor.” diye konuştu. 

Aktaş İnşaat yakın zamanda Osmanbey’de 150 yatak kapasiteli yeni bir şehir otelini faaliyete geçirecek. Clarion Hotel – SuitesIstanbul  Şişli’nin 45’i suit olmak üzere 135 odası bulunuyor. Farklı bir konsept ile hizmete giren otelde, tüm odalar 30m2’den büyük olarak tasarlandı. Clarion Hotel - SuitesIstanbul Şişli’nin 70m2 ve 120m2 süitleri de bulunuyor. Tesiste 200 kişilik restoran ve 200 kişiye kadar kapasitesi bulunan toplantı salonları yer alıyor.


<< Önceki Haber Aktaş İnşaat Clarion Hotel-Suites'i Şişli'de açtı Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER