Emlak sektörü Kuveyt'te buluşacak

Orta Doğu’nun en farklı fuarı “Your Real Estate, Yourİnvestment” Fuarı 6 Kasım 2014’de Kuveyt’te açılıyor.

Emlak sektörü Kuveyt'te buluşacak

 4 günlük fuarda, renkli etkinlikler ve aktivitelere yer verilecek. Fuarın birinci ve ikinci gününde “gayrimenkul satışları” ve “pazarlama” konusunda aktiviteler gerçekleştirilecek.

SquareMeter Real Estate’in düzenlediği 4. “Your Real EstateYourInvestment” Emlak Fuarı 06 Kasım - 09 Kasım 2014 tarihleri arasında Kuveyt Hilton Otel’de düzenlenecek. Durra Salonu’nda gerçekleştirilecek olan4 günlük fuarda, renkli etkinlikler ve aktivitelere yer verilecek.Fuarın birinci ve ikinci gününde “gayrimenkul satışları” ve “pazarlama” konusunda aktiviteler gerçekleştirilecek.Dünyanın 23 önde gelen gayrimenkul firmasının yer alacağı fuar, Kuveyt’te şimdiye kadar düzenlenen fuarlardan, daha farklı bir konsept’de hazırlanacak.

Türk yatırımcıların da yer alacağı emlak ve gayrimenkul fuarına dünyanın farklı ülkelerinden ve Körfez’den geniş katılım bekleniyor. Açılış töreninde Kuveyt’in siyaset, medya, iş ve sanat dünyasından ünlü simaları da yer alacak.Özellikle Kuveytli yatırımcıları ve ziyaretçileri çekmek için tasarlanan fuar alanı etkinlikleriyle dikkat çekecek. SquareMeter Real Estate şirketinin organizasyon gücüyle, fuarın şimdiye kadar ülkede düzenlenen fuarların çıtasını daha yukarı çekmesi bekleniyor. Fuara Kuveyt’in önde gelen ailelerinden “Al GhanimAilesi”ninevsahipliğiyapması ayrı bir önem taşıyor. Al Ghanim ailesi, Körfez yatırımcıları için daha ‘güvenli yatırım’ anlamına geliyor.

“Your Real EstateYourİnvestment” Uluslararası Emlak Fuarı Kuveyt’te şimdiye kadar düzenlenen emlak ve gayrimenkul fuarlarına nazaran daha farklı bir sunumla ziyaretçileriyle buluşacak. Otantik ve ahşap stantların yer alacağı 2 metrekare üzerine kurulan fuar alanı, farklı bir dizaynı, renkli etkinlikleri ile dikkat çekecek. Fuara katılacak şirketler için 16 ila 48 metrekare arasındaki stantlarda sunum yapması sağlanacak.Kuveytli emlak yatırımcıları ile Körfez Ülkeleri’ndeki orta kesim yatırımcıları da Türkiye’ye çekmeyi planlıyor. Fuarda Tufan İnşaat, Armaya İnşaat, Kuveyt İnternational Bank, Kuveyt’te faaliyet gösteren baz şirketiyle birlikte İngiltere ve Amerika'dan da önemli firmalar  yer alacak.

Emlak Fuarı’na dahil olan I Can Buy Turkey, Keyshead International, Rehamedin, KIB, Baz, T-Mas’ın yanı sıra Yalova’nın önemli şirketlerinden biri daha hazır bulunacak.Kuveyt'te yapılan diğer emlak fuarından oldukça farklı etkinliklere ve sürprizlere ev sahipliği yapması olan "Your Real EstateYourInvestment” Emlak Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan SquareMeter Real Estate Pazarlama Müdürü Faruk Durmaz, “Hedefimiz fuarda gayrimenkul alanında lider olan ABD, İngiltere, önde gelen körfez ülkelerinin yanı sıra Kuveyt  ile Türkiye arasında yeni köprüler kurmak. Gayrimenkul sektörünün 23 önde gelen firmasının katılmasını beklendiğimiz fuar, Kuveyt gayrimenkul sektörüne de ivme kazandıracak.  Bu fuar sadece Kuveyt için değil, Türk gayrimenkul sektörü için de çok büyük bir fırsat. Kuveytli yatırımcıların Türkiye’ye karşı inanılmaz derecede ilgisi var.” dedi.

Yatırımlarını doğru alanlara sarf etmek adına dikkatli davranıyorlar. Fuarın Kuveyt’in önde gele ailelerinden El Ghanim Ailesi’nin sahibi olduğu SquareMeter Real Estate düzenlemesi Kuveytliler için yatırım için ‘güven’ anlamına geliyor. Mr. Al Ghanim’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı şirket, Türkiye ile ülkelerinin daha yakın bir ticari ilişkisi olmasını hedefliyor. Fuarda müthiş bir hareketlilik söz konusu. Doluluk oranı yüzde 90’lara yaklaştık. Fuarda yer almak isteyen şirketler 31 Ağustos tarihine kadar başvurularını yapmalı” şeklinde konuştu.

SquareMeter Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı Mr. Badr Al Ghanim, “Your Real EstateYourInvestment” Emlak Fuarı’nın gayrimenkul sektörüne yeni bir trend kazandıracağını vurguladı. Al Ghanim, “Kuveyt emlak sektöründe alım gücü çok fazla. Hatta Dubai’den daha fazla. Kuveytli yatırımcılar Türkiye’de çeşitli yatırımlara imza attılar. Ancak daha fazla talep var. Bu sebeple biz “Your Real EstateYourİnvestment” fuarında, fuarda yer alacak firmaların yanısıra yatırım için fuarı ziyaret eden katılımcıları da düşündük. En büyük yatırımcı, satış için fuarda yer alan firmaları ziyaret eden alıcılardır. Farklı bir konseptle Kuveyt, “yeni bir emlak alemi oluşturmaya çalışıyoruz. “Your Real EstateYourİnvestment” Fuarı Kuveyt’te ve diğer ülkelerde emlak piyasasına yön verecektir. Sektöre yeni bir trend kazandıracağız” diye konuştu.


<< Önceki Haber Emlak sektörü Kuveyt'te buluşacak Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER