Kibrıd material: mermerin aydınlık dokusu

kibrID MATERIAL, Luminose serisi duvar kaplamalarıyla iç mekanlara ışığın büyüleyici etkisini taşıyor.

Kibrıd material: mermerin aydınlık dokusu

İtalyan Lithos Design tarafından üretilen Luminose serisi, ışığın tasarımı yönlendirdiği üç boyutlu mermer kaplama modellerinden oluşan yeni bir ürün konfigürasyonu sunuyor.

kibrID MATERIAL, ışığın mermerle kusursuz birleşimini dekorasyonla buluşturuyor. Mermerin yarı saydam bölümlerine uygulanan aydınlatma tekniklerinin üç boyutlu sofistike bir tasarıma dönüştüğü Luminose;Alcor, Antares, Mizar, Naos, Polare, Rigel, Siriove Vega adlı sekizayrı modelden oluşuyor.Işık tasarımının tüm yüzeylere yayılmasıyla mermerin kalınlığı ve kesimindeki eğilimlerin ortaya çıktığı Luminose serisinde, doğallığa nüfuz eden ışık,taşın içinden geçerek mermerin cezbedici ve gizli ruhunu iç mekanlara yansıtıyor.

Doğal görünümünün belirginleştirilmesiyle iç katmanlarının uyumu ve çevresine verdiği yumuşak ışık, mermerin beklenmedik renkler sergileyerek özel bir kişilik edinmesini sağlıyor.Luminose serisinde her doku çok amaçlı estetik bir görünüm sunuyor. Işık ve arka aydınlatmanın birleşimiyle mükemmel bir görüntü oluşturan seri, arka aydınlatma olmasa bile iç mekan dekorasyonlarına güçlü bir etki veriyor. 

Luminose serisindeki ışık kaynakları, arka aydınlatmanın üniform bir şekilde dağılmasıyla estetik bir görünüm sağlıyor.Luminose serisinin doğal yaşamdan yola çıkılarak tasarlananüç boyutlu Alcor, Mizarve Sirio modelleri, iç mekanlara doğanın izlerini taşıyor. Okyanusun derinliklerine doğru hareket eden deniz yosunlarını anımsatan Alcor, ışık saçan varyasyonlarıyla adeta su altı yaşamından kesitler sunuyor.Kesik kesik çizgileriyle özel bir zarafeti simgeleyen Mizar ise adeta kuyrukluyıldızın ışıldayan kuyruğunu anımsatıyor. 

Luminoseserisine ait Siriomodelinde de suyun filtrelediği aydınlık renk varyasyonlarının pırıltılarında çiçek açan deniz şakayıklarını görmek mümkün. Narin ve etkileyici görüntüsüyle Sirio, enerjik ve eşsiz bir ürün konfigürasyonu sunuyor.Serinin diğer modellerinden Antares, Naos, Polare, Rigel ve Vega ise doku ve renk efektleriyle mermerin aydınlık doğasını ön plana çıkarıyor. Dinamik örtüşmelerle üç boyutlu kesikler ve dalgaların birbirini takip ettiği hareketli bantlardan oluşan modeller, sofistike tasarımlarda farklı bir boyut yakalıyor.


<< Önceki Haber Kibrıd material: mermerin aydınlık dokusu Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER