Moment İstanbul Kartal'da 100 milyon dolarlık yatırım

AC Yapı’nın 100 milyon dolarlık dev yatırımla hayata geçirdiği Moment İstanbul projesi, 44 katlı iki kulede 731 konut ve 12 ticari alandan oluşacak.

Moment İstanbul Kartal'da 100 milyon dolarlık yatırım

Moment  İstanbul’un, 15 günlük ön talep dönemine 4000’in üzerinde başvuru geldi.

AC Yapı’nın 100 milyon dolarlık dev yatırımla hayata geçirdiği Moment İstanbul projesi, 44 katlı iki kulede 731 konut ve 12 ticari alandan oluşacak. Moment  İstanbul’un 15 günlük ön talep dönemine 4000’in üzerinde başvuru gelmişti. Basın toplantısının ardından yoğun ilgiyle başlayan satışlarda, lansman dönemine özel avantajlı fiyatlar sunuluyor.Projede fiyatlar, kısa süreliğine 239.000  TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Alternatif ödeme planlarının sunulduğu projede 60 aya kadar %0,88, 120 aya kadar ise %0,91 faiz oranlarıyla kredi kullanılabiliyor. Ayrıca lansman dönemine özel olarak peşin alımlarda %15 iskonto uygulanıyor.

AC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Coşkun; “100 milyon dolar yatırımla geliştirdiğimiz Moment İstanbul’da 731 konut ve 12 ticari ünite yer alacak. Kartal’ın en merkezi noktasında, 10.000 m2 arsa üzerinde konumlandırdığımız projemizle ayrıcalıklı bir yaşam alanı oluşturacağız. Projeye gösterdiğimiz hassasiyeti ve cesareti satış sürecinde de gösteriyor ve 3.000 TL’ ler mertebesinde bir m2 satış rakamı ile satışa başlıyoruz.Projeyi satışa sunmadan önce başlattığımız ön talep sürecinde yaklaşık 4.800 kişiden ön talep topladık.” Dedi.

AC Yapı, İstanbul’un en hızlı gelişen bölgeleri arasında yer alan ve Anadolu Yakası’nda gayrimenkul yatırımlarının merkezi haline gelen Kartal’a 100 milyon dolar yatırımla örnek niteliğinde bir proje inşa ediyor. Kartal E-5 bandında, adalar manzarasına hakim bir noktada konumlandırılan Moment İstanbul, estetik mimarisiyle ve donatılarıyla bölgenin yenilenen siluetine büyük katkı sağlıyor. Kartal’ın en merkezi noktasında 44 katlı iki kuleden oluşacak projede, konut ve Home – Office’lerin yanı sıra 12 adet de cadde üzeri mağaza yer alacak.

Tamamlandığında bölgenin çekim merkezi haline gelecek projede 2 bin 200 kişi yaşayacak.10 bin 157 metrekare arsa üzerinde geliştirilen Moment İstanbul’un mimarisinde 3D Atölye Mimarlık’ın imzası bulunuyor.AC Yapı, yeni projesinde geniş ve ferah bir tasarıma sahip 1+1’den 5+1’e kadar uzanan çeşitte daire tipleri sunuyor. Kartal’ın merkezinde, adalara nazır bir konumda yükselen proje geniş ve ferah daireleri ayrıcalık sunuyor. Dairelerin büyüklükleri ise 74,69 metrekare ile 344,47 metrekare arasında değişiyor.

Moment İstanbul projesi kapsamında; yüzme havuzlarından çocuk oyun alanlarına, 7/24 güvenlikten otoparka kadar pek çok donatıya da yer veriliyor. Projede; sauna, kapalı otopark, fitness merkezi, dinlenme alanları, yüzme havuzu gibi spor ve sosyal donatı alanları da bulunuyor.E-5’in ve Kartal Metrosunun yanı başında bulunan proje, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dk, Adalet Sarayına 2 dk. veKartal Sahiline 5 dk. uzaklıkta konumlanıyor.Heybeli Ada, Kınalı Ada ve Sedef Adası’nahakim manzarasıyla da dikkatleri üzerine çeken Moment İstanbul’un teslim tarihi ise 2017 Mart ayı olarak belirlendi.

<< Önceki Haber Moment İstanbul Kartal'da 100 milyon dolarlık yatırım Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER