Tatil dönüşü yoğunluğu İstanbul SabihaGökçen'e rekor getirdi

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, tatil dönüşü yaşanan yoğunlukla birlikte günlük yolcu ve uçak sayısında bugüne kadarki en yüksek rakamına ulaştı.

Tatil dönüşü yoğunluğu İstanbul SabihaGökçen'e rekor getirdi

3 Ağustos tarihinde  Havalimanı’ndan toplam 84.809 yolcu giriş ve çıkış yaparken, uçak iniş kalkış sayısı da 642 oldu.
 
Dünyanın ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı unvanına sahip olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, günlük yolcu ve uçak sayısında yeni bir rekora imza attı. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 3 Ağustos tarihinde toplam 84.809 yolcu giriş ve çıkış yaptı ve böylece bugüne kadarki en yüksek rakama ulaşılmış oldu.

Daha önce havalimanından 23 Haziran tarihinde toplam 82.747 yolcu giriş ve çıkış yapmıştı. Öte yandan yine aynı gün havalimanından 642 adet uçak iniş ve kalkış yaptı ve bugüne kadarki en yüksek günlük uçak sayısına ulaşıldı. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı işletmecisi İSG’nin CEO’su Gökhan Buğday, Ramazan Bayramı nedeniyle yurtiçinde ve yurtdışında tatile gidenlerin tatillerini uzattıklarını ve dönüşlerin Pazar günü yoğunlaştığını söyledi.

Buğday,“Bayram tatili boyunca aldığımız önlemlerle terminalimizde herhangi bir olumsuzluk yaşamadık. Bu yıl içinde üçüncü kez günlük yolcu sayısında rekor elde ediyoruz. Ayrıca günlük uçak sayısında da rekor kırmış olduk. Havalimanımıza yönelik ilgi her geçen gün artıyor. Amacımız bizi tercih eden yolcularımıza en iyi hizmeti sunmak” diye konuştu.

<< Önceki Haber Tatil dönüşü yoğunluğu İstanbul SabihaGökçen'e... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER