Zorlu Holding Levent 199'da taşınıyor

Zorlu Holding, merkez binasını Avcılar’dan Levent’e taşıyor. Zorlu Gayrimenkul imzasıyla hayata geçirilen yeni merkez binası Levent 199, grubun yeni adres olacak.

Zorlu Holding Levent 199'da taşınıyor

Aşamalı olarak gerçekleşecek taşınma işleminin Ekim ortasında tamamlanması planlanıyor.

Konuya ilişkinZorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül şunları söyledi: “Türkiye ekonomisinin kalbinin attığı, ülkemizin büyük holdinglerinin ve finans kuruluşlarının yer aldığı İstanbul’un en gözde lokasyonlarındanbiri olan Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan Levent 199 Grubumuz’ungelecek vizyonunda önemli bir kilometretaşıolacak. Levent 199, Grubumuz’un faaliyet gösterdiği sektörlerde bölgesel lider olma yönündeki gelecek vizyonunu yansıtan standartlarda bir bina. İnsan ve çevre odaklı, modern bir mimari anlayışla tasarlanan yeni binamızın bizi her gün daha ileriye taşıyacağına inanıyorum” 

Zorlu Gayrimenkul’ün ikinci projesi olan Levent 199, Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofislerinden Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından çevreye duyarlı, modern bir A+ ofis binası olarak tasarlandı. İnşaatında ve dekorasyonunda kullanılan malzemelerin tamamında insan sağlığının göz önünde bulundurulduğu binanın çevresel etkileri de minimum düzeye indirildi. Yağmur sularının toplanıp tekrar kullanılabileceği Levent 199’da enerji tasarrufu da üst düzeyde olacak ve aydınlatmada güneş ışığından azami ölçüde yararlanılacak. 

Levent 199 ayrıca,2010 yılında dünyanın mimarlık ve gayrimenkul yatırımları alanında en prestijli ödülleri arasında yer alan “International PropertyAwards” yarışmasında Avrupa-Afrika Bölgesi’nde “En İyi Ofis Mimarisi” dalında şimdiden ödüle layık görüldü.Levent 199’da Zorlu Holding’in yanı sıra çok sayıda ulusal ve uluslararası şirketin merkez ofisi de bulunuyor.elektrikli otomobil parkı, bisiklet parkı ve toplam 10 bin metrekare yeşil alanıyla da çevre dostu bir bina olarak tasarlanan Levent 199, bu özellikleri ile, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen “LEED Gold” sertifikasına da aday oldu.


<< Önceki Haber Zorlu Holding Levent 199'da taşınıyor Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER